قیمت نوین های لوکس در بازار چقدر است؟

«یک کیلوگرم زردآلو 280 هزار گوجه فرنگی، یک کیلوگرم سیب فرانسوی 170 هزار گوجه فرنگی، یک کیلوگرم گوجه فرنگی سبز 190 هزار گوجه فرنگی و یک کیلوگرم توت فرنگی 160 هزار گوجه فرنگی است. اینها گزارش قیمت برخی میوه های تازه از یکی از میوه فروشان در بازار دستغیب است. نوع خاصی از میوه مدرن با اختلاف قیمت بالای 100 هزار تن در این بازار به فروش می رسید.

علاوه بر این، برخی از میوه فروشان در آن بازار، سیب فرانسوی می فروختند که به گفته رئیس اتحادیه، کالای قاچاق محسوب می شود.

تفاوت قیمت زردآلو 100 هزار تنی

برای بررسی قیمت میوه های تازه به بازار میوه فروشان خیابان دستغیب رفتیم و قیمت گوجه سبز، توت فرنگی، زردآلو و سیب فرانسوی را جویا شدیم. یکی از فروشندگان در مورد قیمت ها می گوید:

یک کیلو زردآلو 270 هزار گوجه، یک نوع توت فرنگی 90 هزار گوجه و نوع دیگر گوجه فرنگی 140 هزار گوجه فرنگی، گوجه سبز 150 هزار، یک کیلوگرم زردآلو 170 هزار تن و یک کیلوگرم سیب فرانسوی. 140 هزار تن است. فروشنده دیگری درباره قیمت ها می گوید: توت فرنگی کیلویی 165 هزار، سیب فرانسوی کیلویی 140 هزار، گوجه سبز کیلویی 120 هزار و زردآلو کیلویی 270 هزار.

سیب فرانسوی؛ کالای قاچاق

حسین مصدک رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار مشهد درباره قیمت میوه تازه در بازار عمده گفت: روز دوشنبه در میدان بار گوجه سبز بسته به گونه بین 30 تا 90 هزار تن و توت فرنگی قیمت دارد. بسته به 30 تا 90 هزار گوجه و زردآلو بسته به نوع آن بین 90 تا 150 هزار گوجه فروخته می شد.

  تاج و افزایش دیابت در نوجوانان

خرده فروشان حق دارند 35 درصد افزایش قیمت داشته باشند. وی افزود: سیب های فرانسوی قاچاق هستند و من آنها را در میدان ندیده ام. می تواند از طریق کانال دیگری وارد فروشگاه ها شود. این اصناف که سیب فرانسوی می فروشند، متخلف تلقی می شوند و علاوه بر ضبط کالا، جریمه نقدی نیز دارند.

وی گفت: به طور طبیعی میوه های تازه در ابتدای بازار گران هستند زیرا فراوان نیستند اما با فرا رسیدن تابستان قیمت آن کاهش می یابد. میوه تازه نسبت به سال گذشته افزایش قیمت نداشته و روز به روز در حال کاهش است. وی خاطرنشان کرد: گیلاس هنوز به عنوان میوه جدید وارد بازار نشده است.

منبع: خراسان

دیدگاهتان را بنویسید