قیمت مرغ تا کی باقی می ماند؟

جامعه 24، مشاهدات سطح بازار نشان می دهد که قیمت مرغ در هفته گذشته اندکی افزایش یافت و در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ در فروشگاه ها 60 تا 75 هزار تومان، پای مرغ 55 تا 65 هزار تومان، سینه 110 تا 120 هزار تومان و فیله 120 هزار تومان است. این 130 هزار تومان است.

رئیس هیئت مدیره انجمن طیور گوشتی در کشور گفت: قیمت مصوب مرغ 59 هزار و 800 تومان است در حالی که هر کیلوگرم مرغ زنده از دامدار 35 تا 40 هزار تومان خریداری می شود.

یعقوب یاوری با بیان اینکه تولیدکنندگان مرغ همچنان محصولات خود را با زیان می فروشند، ادامه داد: در بحث مرغ یک طرف تولیدکننده است که مرغ زنده را به چه قیمتی می فروشد و طرف مصرف کننده آن است که مرغ را به چه قیمتی می خرد. با قیمت فعلی مرغ در بازار هم مصرف کننده ضرر می کند و هم تولیدکننده، زیرا صاحب مرغ مرغ خود را زیر قیمت می فروشد و از طرفی مردم با قیمت بالاتری می خرند.

مرغ گران است اما مرغداران ضرر می کنند

رئیس هیئت مدیره انجمن پرورش دهندگان طیور کشور گفت: مرغ زنده بین 35 تا 40 هزار تومان توسط مرغداران خریداری می شود. اگر کل هزینه هر کیلوگرم مرغ برای مرغدار حدود 50 هزار تومان باشد; یعنی مرغدار 10 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم تولید مرغ ضرر می کند.

یاوری با بیان اینکه مرغ حتی در خرده فروشی هم گران است، گفت: سرانه مصرف کشور قبل از آزادسازی 27 کیلوگرم مرغ برای هر نفر بود که به طور قطع در حال حاضر کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

  هواشناسی ایران امروز 14/08/08

بیشتر بخوانید: آیا برنج از سفره ایرانیان حذف می شود؟


نظارتی بر کارگاه های مرغ وجود ندارد

رئیس انجمن طیور کشور گفت: حضور دلال ها باعث افزایش قیمت مرغ می شود و به همین دلیل قیمت مرغ از کشتارگاه تا خرده فروشی بسیار متفاوت است.

یاوری با بیان اینکه کنترلی بر قیمت مرغ در مرغ فروشی ها وجود ندارد، ادامه داد: از سوی دیگر قیمت مرغ برای مرغداران گران است و همه فکر می کنند تولیدکننده گران می فروشد؛ اما در این میان قیمت مرغ برای مرغداری ها گران می شود. در صورتی که قیمت نهاده های دامی مانند سویا و ذرت افزایش چشمگیری داشته است. مثلا سویا که 300 هزار تومان بود الان یک میلیون و 50 هزار تومان است یعنی بیش از سه برابر افزایش قیمت داشته است. وضعیت بازار گوشت مرغ به گونه ای است که هم تولید آن به ضرر تولیدکننده است و هم خرید آن به ضرر مصرف کننده است.

رئیس انجمن طیور گوشتی کشور با اشاره به اینکه واسطه ها در هر بازاری تحمل ایجاد می کنند، گفت: پس از آزادسازی قیمت ها، واحدهای تولیدی مرغ یک روزه نیز متحمل ضرر و زیان سنگینی می شوند، زیرا در حالی که قیمت تمام شده محصول مرغ 14 هزار تومان، 7 تا 8 هزار تومان می فروشند.

جاوری ادامه داد: البته با توجه به گرمای هوا، تولید جوجه و جوجه یکروزه نیز کاهش یافته است اما باز هم چون مردم قدرت خرید ندارند، عرضه مرغ بیش از تقاضا است.

مرغ به سبک ایرانی از همسایه ها نمی خرید

رئیس انجمن مرغ گوشتی کشور بیان کرد: از سوی دیگر ما نمی توانیم مرغ مازاد بر صادرات را صادر کنیم زیرا صادرات مرغ آزاد است اما طبیعتاً موانع زیادی برای صادرات وجود دارد و نمی توانیم به این میزان صادرات داشته باشیم.

  عسگر فرهادی داور جشنواره فیلم کن شد

یاوری ادامه داد: قیمت مرغ آماده در کشور ما بالاست زیرا قیمت موسسات در ایران نسبت به سایر کشورها گرانتر است. همچنین به دلیل تغییر ناگهانی سیاست ها در کشور ما، دیگر کشورها تمایلی به واردات از ایران ندارند. مواردی وجود دارد که مرغداران شروع به صادرات کرده و به محض بروز کوچکترین کمبود در داخل، صادرات را متوقف می کنند. صادرات گوشت مرغ که در حال حاضر انجام می شود به صورت جزئی و تکه ای بوده و عملا صادراتی انجام نمی شود.

2022-07-25 06:28:56

دیدگاهتان را بنویسید