قیمت ماهی جنوب به کیلویی 200 هزار تن رسید!

رئیس اتحادیه آبزی پروری فروشندگان طیور و ماهی گفت: قیمت خرده فروشی ماهی جنوب به 200 هزار تن در هر کیلوگرم رسیده است.

قیمت ماهی جنوب به کیلویی 200 هزار تن رسید!

بر اساس گزارش ها زمان اخبار به گزارش رکنا، فخرالدین احمدی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ و گوشت قرمز بر قیمت ماهی نیز تاثیرگذار خواهد بود، گفت: امسال صید در شمال و جنوب نسبت به گذشته کاهش یافته و این امر باعث افزایش ماهی شده است. قیمت های موجود در بازار.”

وی با بیان اینکه خوراک ماهی با قیمت ترجیحی وارد نمی شود، گفت: اصلاح نظام یارانه ای در نهایت تاثیر مستقیمی بر قیمت مرغ و گوشت قرمز خواهد داشت و از این اقلام خودداری کنید.

به گفته احمدی، اگر مردم خرید نکنند و تولید در دست تولیدکنندگان بماند، به احتمال زیاد پس از اصلاح نظام یارانه ای شاهد افزایش قیمت ماهی نباشیم.

قیمت ماهی جنوب به 200 هزار تن رسید/ اعلام قیمت انواع ماهی در بازار

این فعال صنفی با اشاره به حذف آبزیان از سبد خانوار، تصریح کرد: قیمت ماهی قزل آلا به صورت عمده به 68 هزار تن در هر کیلوگرم و 78 هزار تن در هر کیلوگرم در متر مربع رسیده است. قیمت ماهی جنوب به دلیل کاهش صید افزایش یافته است تا جایی که ماهی های لبنی کیلویی 180 هزار تن خرید و فروش می شود.

وی با اشاره به قیمت سایر ماهیان جنوب افزود: شورید کیلویی 140 هزار تن و حلوا 130 هزار تن در هر کیلوگرم است. این قیمت ها به صورت عمده بوده و واحدهای صنفی این ماهی را پس از 10 درصد افزایش سود به مصرف کنندگان عرضه می کنند.

  تبادل حد روانی 1.5 میلیون واحد

به گفته احمدی، قیمت خرده فروشی ماهی جنوب به 200 هزار تن در هر کیلوگرم رسیده است.

این فعال صنفی با بیان اینکه حجم قابل توجهی ماهی از مزارع کشاورزی می آید، گفت: افزایش سرسام آور قیمت ماهی جنوب باعث حذف غذا از سفره های مردم شده است. دلیل کاهش صید جنوب را باید در کاهش ذخایر دریایی و طوفان های ماه های اخیر جستجو کرد. همچنین صید ماهی استخوانی افزایش نیافته و بازار ماهی شمال مانند سوف و کفال نیز کاهش یافته است و قیمت هر کیلوگرم ماهی سفید 150 هزار تن و کفال کیلویی 120 هزار تن است.

وی در پاسخ به این سوال که کمترین قیمت هر کیلوگرم ماهی در بازار چقدر است؟ وی افزود: ماهی جنوب ماهی کوچکی است که به سختی تمیز می شود و حداکثر کیلویی 15 هزار تن به فروش می رسد و این ماهی در صورت تازه بودن طعم و کیفیت خوبی دارد.

احمدی با اشاره به ماهیان گرم آبی گفت: کپور، کپور علف و بکتف از ماهیان پرورشی هستند. اما باید بگویم که افزایش قیمت ماهی از قدرت خرید مردم فراتر رفته و همین امر باعث کاهش میزان خرید ماهی در سال جاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید