قیمت طلای جهانی امروز 1401/04/02 است

فرادید| طلا در زنجیره نوسانات قیمت به حرکت خود ادامه می دهد. امروز، دوم جولای، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 4.77 درصد کاهش به 1833 دلار و 12 سنت رسید.

البته لازم به ذکر است که قیمت هر اونس طلا در روز چهارشنبه در معاملات آمریکا اندکی افزایش یافت. این رویداد با انتشار سخنرانی اخیر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و به دنبال آن کاهش شدید بازدهی خزانه داری آمریکا و شاخص دلار آمریکا آغاز شد. با این حال، با کاهش شدید قیمت نفت خام، پیامدهای آن محدود شد.

به گزارش فراد؛ دلار تقویت شد و شمش های دلار را برای خریداران سایر ارزها گران کرد. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز گفتند که فدرال رزرو احتمالاً 75 واحد پایه دیگر در ماه ژوئیه افزایش می‌دهد، در سپتامبر 50 درصد افزایش می‌یابد و تا نوامبر یک چهارم به حداکثر کاهش نخواهد یافت.

نرخ بهره بالاتر و بازده اوراق قرضه هزینه نگهداری طلایی که بازدهی ندارد را افزایش می دهد. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نیز افزایش یافت و جذابیت آنها را کاهش داد.

اگر روند صعودی وجود نداشته باشد، قیمت ممکن است سود را کاهش دهد و پشتیبانی را در 1825 دلار آزمایش کند. پشتیبانی بزرگ بعدی نزدیک به سطح 1820 دلار است که در زیر آن حتی می تواند 1800 دلار را آزمایش کند.

به گزارش رویترز، دو سیاستمدار از بانک مرکزی اروپا گفتند که دولت های منطقه یورو نباید انتظار حمایت بی قید و شرط از بانک مرکزی اروپا برای جلوگیری از افزایش بیش از حد هزینه های استقراض برای کشورهای بدهکار را داشته باشند.

  پرتگاه طاقت فرسا و ماندگار «محمدرضا حیاتی»!

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید