قیمت طلای جهانی امروز 1400/10/28 می باشد

فرادید| طلا امروز کاهش یافت. امروز، 28 ژانویه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.16 درصد کاهش به 1816 دلار و 41 سنت رسید.

قیمت طلا در روز دوشنبه اندکی افزایش یافت اما لازم به ذکر است که نمی توان چندان روی این نوسان تکیه کرد، دیروز به دلیل تعطیلات رسمی مارتین لوتر کینگ در آمریکا فعالیت چندانی در بازار وجود نداشت. شاخص دلار نیز اندکی افزایش یافت.

به گزارش فراد؛ دیروز بازار طلا همچنان توانست بالای 1800 دلار باقی بماند. اگرچه قیمت طلا نتوانست بر مقاومت بحرانی حدود 1830 دلار در هر اونس غلبه کند، اما تحلیلگران تا حدودی نسبت به حرکت های آتی طلا خوش بین هستند.

به طور کلی، به نظر می رسد که بازار طلا تا حد زیادی کند است زیرا سرمایه گذاران همچنان به گام های بعدی فدرال رزرو توجه می کنند.

به گفته هاوی لی، اقتصاددان ارشد بانک OCBC، طلا برای مدتی در محدوده معاملاتی باثباتی قرار داشته و بازار هنوز تصمیم نگرفته است که کدام مسیر قیمتی را در پیش بگیرد. همچنان تقاضا برای طلا به عنوان پناهگاه امن در برابر فشارهای تورمی وجود دارد.

طلا به عنوان پناهگاه امن در برابر تورم بالا شناخته می شود، اما نسبت به افزایش نرخ بهره آمریکا بسیار حساس است زیرا هزینه نگهداری فلز ناکارآمد را افزایش می دهد.

مارک چندلر، مدیر اجرایی بنوکبرن گلوبال فارکس، گفت که عدم اطمینان بازار رو به رشد می تواند در کوتاه مدت مقداری از طلا را حمایت کند و قیمت ها احتمالاً مقاومت در برابر 1830 دلار در هر اونس را آزمایش خواهند کرد.

  نکاتی در مورد غذا خوردن در روزه داری در طول تاج

دارین نیوزام، مدیر تحلیل دارین نیوسام گفت که او در مورد طلا بی طرف است زیرا به نظر می رسد قیمت منتظر اتفاقی است. وی افزود که نشانه هایی را می بیند که بازار طلا توجه زیادی به عدم اطمینان ژئوپلیتیک در اروپای شرقی دارد.

وی گفت: بازار وضعیت سیاسی جهان را رصد می کند. طلا منتظر است ببیند روسیه با اوکراین چه خواهد کرد. در بن بست کنونی جهانی، قیمت طلا بین 1833 تا 1781 دلار در هر اونس معامله می شود.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، پیش بینی می کند که اونس طلا در محدوده 1815 تا 1830 دلار باقی خواهد ماند و فرار از این محدوده قیمت را نشان خواهد داد.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید