قیمت طلای جهانی امروز 1400/10/21 می باشد

فرادید| طلا به روند صعودی بازگشت. امروز 12 ژانویه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.31 درصد افزایش به 1806 دلار رسید.

قیمت طلای جهانی به نوعی با شاخص دلار گره خورده است. خطر گونه های Omicron در چین در حال افزایش است و ممکن است دوباره شاهد قرنطینه در چین باشیم.

به گزارش فراد؛ اگر نوع جدید ویروس کرونا بر تجارت در ایالات متحده تأثیر جدی نگذارد، اما چین را مجبور به قرنطینه کند، احتمالاً شاخص دلار واکنش مثبتی نشان خواهد داد و قیمت طلا تحت فشار قرار خواهد گرفت.

اگر فدرال رزرو بخواهد نرخ بهره را خیلی سریع افزایش دهد، بازارهای مالی واکنش منفی نشان خواهند داد. از سوی دیگر، گزارش صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که خطر عود ویروس کرونا همچنان بالاست. اگر تاج اجازه ندهد محدودیت های عرضه برداشته شود، کنترل تورم بسیار دشوار خواهد بود و واکنش قیمت طلا به تورم معمولا مثبت است.

طلا به عنوان پناهگاه امن در برابر تورم بالا شناخته می شود، اما نسبت به افزایش نرخ بهره آمریکا بسیار حساس است زیرا هزینه نگهداری فلز ناکارآمد را افزایش می دهد. معاملات فدرال رزرو 90 درصد احتمال افزایش نرخ بهره در ماه مارس و بیش از 90 درصد احتمال افزایش نرخ بهره تا ژوئن را نشان می دهد.

نیکلاس فراپل، مدیرعامل جهانی ABC Boulogne گفت: “اگر تورم بیش از حد انتظار باشد، انتظارات برای تقویت سریعتر سیاست پولی فدرال رزرو افزایش خواهد یافت.” می توانیم شاهد کاهش جزئی در سودآوری واقعی باشیم که برای طلا مثبت خواهد بود.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا می تواند مقاومت 1801 دلاری را آزمایش کند و شکست در این سطح می تواند طلا را در محدوده 1815 تا 1830 دلار به ارمغان بیاورد.

  عکس / عمل بینی توسط مهدی عبدی; غیبتش را توجیه کرد!

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید