قیمت طلای جهانی امروز 1400/10/14

فرادید| طلا با وجود افزایش 0.15 درصدی نسبت به دیروز با کاهش همراه بود. امروز 5 ژانویه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به 1804 دلار و 69 سنت رسید.

در حالی که افزایش بازده اوراق قرضه دولتی آمریکا جذابیت بازار طلا را برای سرمایه گذاران کاهش داد، قیمت فلز زرد در معاملات اولین روز سال جدید کاهش یافت، اما افزایش موارد Omicron مانع از افت شدید قیمت ها شد.

به گزارش فراد؛ تحلیلگران معتقدند محدودیت 1830 دلاری از نظر فنی برای طلا قابل توجه است و اگر قیمت طلا از این خط عبور کند، می تواند وارد یک روند صعودی جدید شود.

تورم در اقتصادهای بزرگ جهانی، نگرانی از شیوع نوع جدید ویروس کرونا و تاثیر آن بر رشد اقتصادی، کاهش سیاست های ضد تورمی و واکنش منفی بورس به این انقباض پولی، تقویت شاخص دلار به ویژه در برابر یورو و … افزایش قیمت انرژی در کنار بهبود اقتصاد جهانی، یکی از مهم ترین متغیرهایی هستند که روند قیمت طلا در سال 2022 را تعیین می کنند.

آواتار ساندو، تحلیلگر فیلیپ فیوچرز، گفت که قیمت طلا کاهش نخواهد یافت زیرا تا زمانی که کووید 19 در همه جا پاک شود، نرخ بهره واقعی و بازده نزدیک به صفر خواهد بود. توجه مداوم به تنش‌ها بین اوکراین و روسیه علاقه سرمایه‌گذاران به طلا را به عنوان یک پناهگاه امن افزایش داده است و ضعیف‌تر شدن دلار نیز بیشتر از این فلز گرانبها حمایت کرده است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، مقاومت 1830 دلار در هر اونس را پیش بینی می کند و ممکن است نزدیک به این سطح نوسان کند یا تا سطح حمایت 1815 دلار عقب نشینی کند.

  چرا زنان روابط عاشقانه را ترک می کنند؟

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید