قیمت طلای جهانی امروز 1400/09/22 است

فرادید| طلا همچنان در کانال 1700 دلاری در نوسان است. امروز ۲۲ آذرماه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ۰.۱۹ درصد افزایش قیمت به ۱۷۸۶ دلار و ۱۲ سنت رسید.

تحلیلگران می گویند طلا در موقعیت خوبی برای غافلگیری سرمایه گذاران و حرکت به سطح بالاتر قرار دارد.

هفته آخر، قبل از هفته قبل از کریسمس، پر از رویدادهای درجه یک است. با این حال، یکی از آنها واضح است – تصمیم فدرال رزرو. جروم پاول، مدیرعامل و همکارانش احتمالاً کاهش برنامه های خود برای خرید اوراق قرضه را تسریع خواهند کرد – دلار کمتری بخرند، که نشان می دهد نرخ بهره زودتر افزایش خواهد یافت.

تورم موضع فدرال رزرو آمریکا را در نشست این هفته در مورد تقویت سیاست پولی تعیین خواهد کرد. و از آنجایی که موقعیت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو از بازارها دیده می شود، بازارها به دنبال موقعیت ها و پیش بینی های اقتصادی دیگر هستند.

به گزارش فراد؛ فدرال رزرو به افزایش تورم و اقتصاد داغ پاسخ می دهد. برای طلا، چنین حرکتی نامطلوب است، اما ارزش آن در XAU / USD بیشتر است. لازم به ذکر است که پاول قبلاً آن را به خوبی نشان داده است. با این حال، هر گونه انحراف از میانگین شتاب از 15 میلیارد دلار به 20 میلیارد دلار در ماه می تواند بازارها را متزلزل کند.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی در تی دی سکیوریتی، گفت: برای بازارها خیلی زود است که انتظار افزایش سریعتر نرخ بهره را داشته باشند زیرا فدرال رزرو آمریکا نمی تواند کار زیادی انجام دهد.

  قیمت آپارتمان در منطقه یک تهران

واقعیت این است که طلا در حال حاضر به اظهارات پاول برای تعدیل سریعتر خرید ماهانه اوراق قرضه واکنش نشان داده است. او دیگر به راحتی از اصطلاح تورم موقت استفاده نمی کند. با این حال، فدرال رزرو ایالات متحده در موقعیت سازگارتر باقی ماند، به خصوص پس از ابقای پاول و انتخاب لائل برینارد به عنوان معاون رئیس فدرال رزرو ایالات متحده.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures گفت: “فدرال رزرو به سمت اقتصاد کندتر حرکت می کند.” بازده اوراق قرضه و همچنین شاخص دلار در حال کاهش است. اکنون طلا در وضعیت بهتری قرار دارد. در مورد نقره هم همینطور.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA، پیش‌بینی می‌کند که محدوده تجاری اخیر بین 1760 تا 1800 دلار در این هفته حفظ خواهد شد. وی گفت: تورم بیش از حد انتظار نوسان خواهد داشت و این امر چشم انداز میان مدت و بلندمدت طلا را مثبت می کند. تسریع چرخه افزایش نرخ بهره ریسک بزرگی برای طلا است که می تواند در کوتاه مدت منجر به فروش انبوه شود، اما بعید است این اتفاق بیفتد.

آدریان دی، مدیر ارشد مالی می‌گوید: «علاوه بر این، زمانی که تورم به بالاترین حد خود از سال 1982 رسید، سرمایه‌گذاران در نهایت برای محافظت از سرمایه خود به طلا روی خواهند آورد.

مارک چندلر، مدیر عامل بنوکبرن گلوبال فارکس، گفت: “من دوست دارم طلا هفته آینده با کاهش FOMC کاهش یابد.” طلا از میانگین متحرک 200 روزه (1794 دلار)، میانگین متحرک 20 روزه در 1803 دلار بازگشت.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید