قیمت طلای جهانی امروز 1400/08/27 می باشد

فرادید| حرکت طلا دوباره در جهت بالا آغاز شد. امروز 18 نوامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.04 درصد افزایش به 1865 دلار و 65 سنت رسید.

این در حالی است که فشار ناشی از افزایش قیمت ها باعث جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران شده و با وجود تقویت امروز دلار، قیمت فلز زرد افزایش یافته است.

به گزارش فرادید؛ دلار به بالاترین حد خود در 16 ماه گذشته نزدیک شد که با حمایت از داده هایی که نشان می دهد فروش خرده فروشی ایالات متحده در ماه اکتبر افزایش یافته است.

دلار قوی تر خرید طلا به ارزهای دیگر را گران تر می کند. این گزارش نشان داد که تورم بالا هنوز به قدرت خرید لطمه نزده است، اگرچه نگرانی‌ها در مورد افزایش هزینه‌ها اعتماد مصرف‌کننده را در اوایل نوامبر به پایین‌ترین حد در 10 سال گذشته رسانده است.

برخی کارشناسان بر این باورند که قیمت طلا به بالاترین حد خود در روز گذشته نزدیک شد، زیرا روند ساخت و ساز در آمریکا در ماه گذشته کمتر از حد انتظار بود. بازار مسکن ستون فقرات اقتصاد ایالات متحده در طول اپیدمی کووید 19 در سال گذشته بود. اما به نظر می رسد نوسانات اقتصادی به تدریج در این بخش نیز رخنه کرده است.

هارشال باروت، مشاور ارشد تحقیقاتی Metals Focus در جنوب آسیا، گفت: اقتصاد کلان به حفظ قیمت طلا ادامه می دهد زیرا تورم همچنان بالا است، اما تداوم قدرت دلار روند صعودی طلا را مهار کرده است.

به گفته دانیل بریسمن، تحلیلگر Commerzbank، بنابراین، به نظر می رسد تصویر بازار طلا از زمان انتشار داده های تورم ایالات متحده تغییر کرده است، “و طلا توانسته با وجود تقویت دلار، ثبات قیمت خود را حفظ کند.” وی گفت: قیمت طلا تا پایان سال ممکن است به 1900 دلار افزایش یابد

  نقش فست فود در بیماری آلزایمر

به گزارش رویترز، هر چه داده های اقتصادی مثبت تری منتشر شود، احتمال افزایش نرخ بهره سریع تر است. وی افزود: موضع بانک مرکزی اروپا که همچنان با نرخ بهره پایین موافق است، از ارزش دلار نیز حمایت کرده و بر موانع افزایش قیمت طلا افزوده است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، پیش‌بینی می‌کند که یک اونس طلا می‌تواند دوباره حمایت خود را در 1849 دلار آزمایش کند و اگر به زیر این سطح برسد، طلا می‌تواند تا 1831 دلار کاهش یابد.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید