قیمت طلای جهانی امروز 1400/08/25 است

فرادید| قیمت طلا در 24 ساعت گذشته افزایش یافته است. امروز 16 نوامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.27 درصد رشد به 1867 دلار و 90 سنت رسید.

طلا در روزهای پایانی هفته گذشته بازده مثبت قابل توجهی داشت و توانست از مرزهای بحرانی 1835 و 1850 دلار عبور کند. افزایش قیمت طلا ناشی از آمارهای بی سابقه تورم در ایالات متحده است.

به گزارش فرادید؛ اما پس از تقویت دلار که اشتهای سرمایه گذاری در بازار طلا را کاهش داد، قیمت فلز زرد در روز دوشنبه کاهش یافت و از بالاترین رقم بیش از 5 ماهه که در جلسه قبل ثبت شده بود فاصله گرفت.

استفان اینس، یکی از شرکای SPI Asset Management، گفت که تا زمانی که محدوده 1875 تا 1880 دلار شکسته شود، افزایش قیمت طلا تحت تأثیر دلار، بازدهی بالاتر اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و غیره قوی تر خواهد بود. -بازده بلندمدت بالا اگر زودتر شروع شود.با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده محدود خواهد شد.

نیک نیشکری، رئیس فدرال رزرو میناپولیس، درباره وضعیت اخیر اقتصاد آمریکا گفت که انتظار دارد تورم در چند ماه آینده به روند صعودی خود ادامه دهد، اما هشدار داد که فدرال رزرو آمریکا نباید عجولانه نسبت به افزایش تورم واکنش نشان دهد زیرا ممکن است موقتی است. .

وارن پترسون، مدیر استراتژی مواد خام در ING گفت: تورم از افزایش قیمت طلا حمایت کرده است. با این حال، قیمت ها ممکن است از یک روند نزولی تا 1700 دلار در سال 2022 پیروی کنند، زیرا افزایش تورم احتمالاً تقویت سیاست پولی را تسریع می کند.

  چرا مصرف دوز سوم کم است؟

کالین شینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management، گفت که انتظار دارد قیمت طلا همچنان به رشد خود ادامه دهد زیرا شکستن بالای 1835 دلار حرکت قابل توجهی است. وی افزود: افزایش قیمت نقره و پلاتین نیز باید روند صعودی جدید طلا را تحریک کند.

جیم ویکوف، تحلیلگر فنی ارشد Kitco.com، گفت که او نیز نسبت به طلا خوش بین است. وی در یادداشتی پژوهشی گفت: طلا در یک روند صعودی پنج هفته ای قرار دارد. هدف بعدی مقاومت در 1900 دلار در هر اونس است.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید