قیمت طلای جهانی امروز 1400/08/15

فرادید| طلا در نهایت با قیمت 1800 دلار وارد کانال شد. امروز 15 آبان ماه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار نسبت به روز گذشته 0.23 درصد افزایش یافت و به 1818 دلار و 12 سنت رسید.

پس از تصمیم فدرال رزرو برای صبر بیشتر در مورد افزایش نرخ بهره که باعث کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا شد، قیمت طلا دیروز افزایش یافت و در مسیر صعود هفتگی قرار گرفت.

به گزارش فرادید؛ فدرال رزرو این هفته قاطعانه اعلام کرد که تورم “انتقالی” خواهد بود و احتمالاً نیازی به افزایش سریع نرخ بهره نخواهد داشت.

سپس بانک انگلستان با حفظ نرخ بهره بازارها را غافلگیر کرد. تحلیلگران ANZ در یادداشتی گفتند: «با توجه به نظرات فدرال رزرو و فشارهای تورمی، طلا باید در سطوح فعلی حمایت شود. لحن دو بانک مرکزی باعث شد طلا در هفته اول از زیان خارج شود و حدود 0.5 درصد به پایان هفته نزدیک شود.

طلا که یک دارایی غیرعملکردی است، با کاهش هزینه های نگهداری فلز گرانبها و جذابیت سرمایه گذاری ها، از نرخ های بهره پایین تر سود می برد.

نرخ‌های بهره بسیار پایین برای تحریک رشد اقتصادی در طول همه‌گیری، قیمت طلا را به بالاترین سطح دو سال اخیر رساند، زیرا سیاست پولی انبساطی هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های غیرجاری را کاهش داد.

نیکلاس فراپل، مدیر عامل جهانی ABC Boulogne می گوید: «بسیاری از سرمایه گذاران همچنان به بازار سهام علاقه مند هستند و تا زمانی که طلا به بالای 1835 دلار سقوط نکند، ممکن است انرژی کافی برای جذب علاقه خرید نداشته باشد.

  کلان شهر آبادان؛ شب سوم پس از سقوط

به گزارش رویترز، اکنون سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش اشتغال ماهانه در ایالات متحده هستند تا سلامت بازار کار و تأثیر آن بر چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو را ارزیابی کنند.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید