قیمت طلای جهانی امروز 14/04/09 است

فرادید| با وجود افزایش قیمت، طلا همچنان در کانال 1700 دلاری قرار دارد. امروز 25 دسامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.26 درصد افزایش به 1792.24 دلار رسید.

با وجود تقویت دلار و گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را زودتر از حد انتظار افزایش دهد، قیمت طلا امروز اندکی افزایش یافت.

به گزارش فرادید؛ این انتظارات باعث تقویت شاخص دلار شد که در روز چهارشنبه به بالاترین سطح خود در 16 ماه گذشته نزدیک شد و طلا را برای خریداران خارج از آمریکا گران نگه داشت.

سرمایه گذاران این احتمال را افزایش می دهند که جروم پاول، که توسط جو بایدن برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس فدرال رزرو آمریکا معرفی شده بود، عادی سازی سیاست های پولی را برای کاهش بیشتر قیمت ها تسریع کند.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد OANDA، گفت که بعید است اونس طلا به طور قابل توجهی بالاتر از مرز 1800 دلار افزایش یابد، مگر اینکه بازده اوراق قرضه 30 ساله آمریکا بخشی از رشد این هفته را از دست بدهد. وی پیش بینی کرد که سقف کوتاه مدت قیمت هر اونس طلا 1810 دلار خواهد بود.

در همین حال، یک نظرسنجی نشان می‌دهد که شرکت‌های انگلیسی بیشترین افزایش سفارش‌های جدید را از ژوئن امسال به همراه افزایش بی‌سابقه هزینه‌ها داشته‌اند که منجر به افزایش نرخ‌های بهره بانک انگلیس در دسامبر شد.

افزایش نرخ بهره باعث افزایش هزینه سرمایه گذاری در بازار طلا و کاهش اشتهای سرمایه گذاران برای ورود به بازار می شود.

قیمت فوری فلزات گرانبها

  موز، میوه ای با خواص ضد سرطانی

دیدگاهتان را بنویسید