قیمت رهن کامل آپارتمان در تهران

تحقیقات اخیر انجام شده در خصوص شرایط فعلی بازار اجاره مسکن، از عرضه جدید پرونده های گروهی در این بخش از بازار املاک خبر داده است.

بررسی میدانی «دنیای اقتصاد» از وضعیت بازار اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران نشان می دهد که اخیرا در روزهای اخیر عرضه پرونده های کامل رهنی در بازار اجاره با رشد محسوسی همراه بوده است. اما این تنها ویژگی املاک جدید در بازار اجاره نیست. یکی دیگر از ویژگی های مهم این واحدها مربوط به قدمت ساخت آنها است.

در چند روز اخیر عرضه پرونده های رهنی کل بازسازی شده در بازار افزایش چشمگیری داشته و سهم این گروه از واحدها در بین سایر گروه های سنی آپارتمان های اجاره ای با شرایط پرداخت کامل رهن افزایش چشمگیری داشته است.

در روزهای اخیر تعداد قابل توجهی پرونده رهن کامل در بازار اجاره مسکن پدیدار شده است که اولین و بارزترین مشخصه آنها ساخت و ساز جدید (عمر صفر) آنهاست.

بررسی دلایل افزایش تعداد پرونده های رهنی کاملا جدید در بازار اجاره در روزهای اخیر نشان می دهد که اکثر مالکان این املاک را سازندگان و سرمایه گذاران ساختمانی تشکیل می دهند که در بحران های کنونی بازار ساخت و ساز و … معاملات بازار مسکن به جای فروش این سایت ها و شروع پروژه های جدید ترجیح داده اند و با حفظ سایت های ساخته شده و عدم فروش آنها، تمام یا بخشی از آنها را به بازار اجاره عرضه کنید.

اکثر این واحدها با شرایط رهن کامل به بازار عرضه می شوند. عموماً این سازندگان و سرمایه گذاران ساختمانی نباید از اجاره ماهانه به عنوان درآمد ناچیز کسب درآمد کنند و ترجیح می دهند مبلغ اجاره را به صورت رهن کامل دریافت کنند.

  چه کسی در برابر فشارهای تاج ایمن است؟!

مشخص نیست این رویه تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، اما آنچه مسلم است، علاوه بر معضل نرخ های نسبتاً بالا و تعیین مبالغ قابل توجه وام مسکن کامل، افزایش عرضه مسکن در بازار اجاره ممکن است افزایش انتخاب مستاجران برای نقل مکان در این بازار.

قیمت هر آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید