قیمت رهن کامل آپارتمان در تهران

این روزها مستاجران بازار اجاره پایتخت با سطوح جدیدی کاملا متفاوت و تفاوت قابل توجهی با سطوح قیمتی سال گذشته در این بازار مواجه هستند.

بررسی ها و تحقیقات در محل درباره آخرین وضعیت بازار اجاره مسکن در تهران نشان می دهد که نرخ رشد اجاره بها در سال جاری به میزان قابل توجهی بیشتر از تورم اجاره بها در سال قبل است.

مستاجران و متقاضیان این بازار اغلب از سطوح جدید قیمت اجاره آپارتمان های مسکونی شوکه می شوند و بسیاری از واحدهایی که در سال گذشته موفق به اجاره آن شدند اکنون از دسترس این گروه از مستاجران خارج شده است.

دلیل این امر افزایش شدید اجاره بهای مسکن در سال جاری نسبت به سال گذشته است. این امر باعث شده است که برخی از متقاضیان و مستاجران در حال حاضر و در حالی که فصل اوج اجاره بهای جابجایی آغاز نشده است به دنبال مسکن ارزان‌تر در بازار اجاره محله باشند یا به خانه‌های کوچک‌تر یا قدیمی‌تر نقل مکان کنند. و گاهی اوقات آنها کمتر در همان محله ای که در آن زندگی می کنند یا در محله های مجاور تصمیم گیری و اقدام می کنند.

در برخی موارد مستاجران نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد افزایش اجاره بها داشته اند. این مشکل این روزها در بازار اجاره به معضلی بزرگ برای متقاضیان تبدیل شده است.

بررسی ها نشان می دهد که امسال شاهد مهاجرت مستاجران بیشتری از مناطق بالاتر به مناطق ضعیف تر و ارزان تر شهر خواهیم بود. با این حال، این احتمال وجود دارد که تعداد زیادی از مستاجران مناطق و محله های ضعیف تر نیز به حاشیه و حاشیه پایتخت کوچ کنند.

  ویدئو/ واکنش نعیمه نظام دوست به خبر ازدواجش با عموپورنگ

با این حال نسبت قیمت به اجاره در تهران در شرایط عادی همچنان بالاتر از حد معمول است. با توجه به تکمیل ظرفیت بازار اجاره برای افزایش قیمت بیشتر، کاهش این تفاوت باید از محل کاهش قیمت مسکن اتفاق بیفتد.

رهن کامل آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید