قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران

ارقامی که صاحبخانه ها برای اجاره ارائه می دهند قبلاً بسیاری از مستاجران را شگفت زده و سردرگم کرده است.

بررسی ها نشان می دهد در حالی که میانگین اجاره بها در تهران در سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش یافته است، امسال بسیاری از مستاجران با برخی پیشنهادات اجاره ای صاحبخانه ها سردرگم شده اند.

اجاره بهای پیشنهادی در حال حاضر در سطحی بالاتر از توان مستاجران است و این امر منجر به افزایش تقاضا برای اجاره مسکن در مناطق فقیرتر تهران شده است.

این در حالی است که مسکن اجاره ای با قیمت های معمولی در مناطق مختلف تهران کمیاب است. در عین حال شواهدی از کاهش عرضه مسکن در این بازار حکایت دارد. بررسی ها نشان می دهد مستاجران در آستانه فصل اوج نقل و انتقالات در بازار اجاره با افزایش چشمگیر بیش از 30 درصدی نرخ اجاره قرارداد نسبت به سال قبل مواجه هستند.

این درصد افزایش در برخی پرونده ها، به ویژه پرونده هایی که برای اجاره به مستاجر جدید ارائه می شود، بیش از یک قرارداد تمدید است. فعالان بازار مسکن می گویند بعید است که قیمت گذاری اجباری در بازار اجاره امسال به اندازه دو سال قبل موثر باشد.

به گفته آنها، به دلیل تورم بالا و افزایش قیمت مسکن نمی توان افزایش اجاره بها را به 25 درصد محدود کرد. به گفته آنها، برخی از مالکانی که در سال های گذشته خانه های خود را در بازار اجاره عرضه کرده اند، به دلیل قوانین سختگیرانه انگیزه خود را برای ادامه حضور در بازار اجاره و عرضه منازل خود در این بازار از دست داده اند و برخی از آنها قصد عرضه این کالا را دارند. واحد امسال شما در این بازار ملکی ندارید.

  ساعات کاری به زمان قبل از تاج برمی گردد

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. این در حالی است که در شرایطی که هنوز فصل طلایی کوچ به سمت بازار اجاره آغاز نشده است، شرایط این بازار به هیچ وجه مناسب شرایط فعلی مستاجران نیست و این دسته از متقاضیان با مشکل مواجه هستند. جدول زیر آخرین فایل هایی است که روز گذشته برای اجاره در تهران منتشر شده است.

قیمت رهن و آپارتمان برای اجاره

دیدگاهتان را بنویسید