قیمت رهن و اجاره آپارتمان تا 50 متر در تهران

اگرچه مشکل عرضه در بازار اجاره مسکن شدید است و متقاضیان اجاره آپارتمان با چالش محدود کردن دامنه انتخاب مواجه هستند، اما این مشکل در محدوده مناطق کوچک کمتر است.

بازار اجاره تا 50 متر مربع در حال حاضر با عرضه نسبتاً بالاتری نسبت به سایر مناطق بازار اجاره مواجه است. در مجموع مشکلات اجاره‌بها باعث شد که حتی مالکان سنتی نیز بخواهند در بازار اجاره ضعیف عمل کنند و برخی از آنها تصمیم به فروش خانه‌های خود بگیرند.

مشاهده مشکلات مالکان که گاهاً مجبورند علیرغم میل باطنی خود با مستاجران قبلی به تمدید قرارداد با حداقل نرخ رضایت دهند، باعث شده تا عده ای که آپارتمان خالی آماده فروش در بازار اجاره دارند از این بازار کناره گیری کنند و این مشکل خود را در قالب کمبود عرضه برای مستاجران نشان داد.

شاید تنها بخشی از بازار اجاره مسکن پایتخت که اکنون بسیار کمتر تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفته، بازار آپارتمان های نقلی باشد.

تحقیقات میدانی دنیای اقتصاد نشان می دهد که خریدهای سرمایه ای در میان املاک کوچک طی دو ماه گذشته منجر به افزایش عرضه آپارتمان های اجاره ای در این گروه متراژ شده است. در واقع بسیاری از خریداران ملکی که سرمایه گذار بودند، پس از تملک ملک، آن را در بازار اجاره عرضه کردند تا کمبود نقدینگی برای پرداخت نهایی از این طریق جبران شود و همین مشکل حداقل برای مستأجران مجرد یا زوج های جوان وجود دارد. که عمدتا به دنبال آپارتمان هستند.یک خوابه و کمتر از 50 متر مربع هستند، این یک پیشرفت است.

  چرا امضاها متفاوت است؟

هزینه رهن و اجاره آپارتمان

دیدگاهتان را بنویسید