قیمت دلار را کاهش دهید

عرضه کنندگان روز سه شنبه در بازار ارز تهران کمیاب شدند. بر اساس گزارش ها از هسته مرکزی بازار ارز تهران (میدان فردوسی و سبزه میدان)، تعداد خریداران خرد به میزان قابل توجهی بیشتر از فروشندگان است و اکثر معامله گران می گویند اسکناس دلاری برای فروش ندارند.

اما با وجود تلاش این فعالان بازار برای کاهش عرضه و در نتیجه افزایش قیمت اسکناس آمریکا، بازار تمایلی به افزایش قیمت نشان نمی دهد، بلکه برعکس در آستانه آغاز روند نزولی جدید است.

معامله گران رو به رشد نیز پس از تلاش های ناموفق برای افزایش قیمت ها، نسبت به وضعیت کنونی بازار ارز واکنش نشان دادند و با ارائه نرخ های سود مفتضحانه مواجه شدند. دلار در روز سه شنبه 28050 معامله شد.

دیروز سه شنبه 5 بهمن ماه بازار ارز در تهران با کاهش عرضه ارز توسط معامله گران فعالیت خود را آغاز کرد. در نتیجه این کاهش عرضه، حداقل افزایش جزئی قیمت دلار پیش بینی می شد که به دلیل کاهش حجم معاملات این اتفاق رخ نداد و کسادی و یخ زدگی روزهای پایانی بازار دوباره مشاهده می شود. در روز سه شنبه

معامله گران ارز تهران که از صبح روز گذشته با قیمت 28 هزار و 200 تن آغاز به کار کرده بودند، به دلیل افت معاملات حوالی ظهر سه شنبه از معاملات 28 هزار دلاری نیز خرسند بودند و این نشان از عدم تمایل بازار به افزایش نرخ سود بود.

از سوی دیگر گزارش ها از بازار آزاد روز گذشته تهران حاکی از آن است که برخی از معامله گران با ارائه نرخ های سرسام آور حدود 28350 تا 28500 تنی سعی در افزایش شفاهی قیمت در بازار داشته اند اما معامله ای صورت نگرفته است. و به سادگی واکنش معامله گران به روند صعودی اخیر دلار را منعکس می کند.

  کلید رونق بورس در دست کیست؟!

کارشناسان و تحلیل گران بازار ارز تهران البته این عدم کشش قیمت دلار را در ادامه جو مثبت اخبار سیاسی منتشر شده از سوی ستاد گروه هسته ای ایران 1+4 می دانند. دوشنبه (25 فوریه) شایعاتی مبنی بر امکان مذاکره مستقیم نمایندگان ایران و ایالات متحده منتشر شد.

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیروز با بیان اینکه آمریکا در مذاکرات وین پیام هایی برای مذاکره مستقیم با ایران می دهد، گفت: اگر در روند مذاکرات به نقطه ای برسیم که توافق خوب مستلزم مذاکره با آمریکا باشد، آن را نادیده نخواهیم گرفت. “

در همین رابطه محمود عباس زاده، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز گذشته گفت: اگر آمریکایی ها لطف کنند و آنچه را که امضا می کنند انجام دهند، می توانیم با آنها مذاکره کنیم اما آنها آن را عملی کردند.

تحلیلگران ارزی تهران همچنین بر اهمیت ایجاد چشم انداز بدتر از بازار ارز در تهران در نتیجه این مذاکرات مستقیم بین ایران و آمریکا تاکید کردند.

در نهایت در پایان ساعات کاری دیروز قیمت دلار در بازار ارز تهران با 150 تومان کاهش نسبت به نرخ روز دوشنبه در سطح قیمتی 28 هزار و 50 تومان معامله شد. سکه امامی نیز روز سه شنبه در بازار نسبت به نرخ روز گذشته 90 هزار تومان کاهش قیمت داشت و 12 میلیون و 460 هزار تومان معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید