قیمت خودروهای داخلی بین 1 تا 5 میلیون کاهش یافته است

بازار خودرو در آخرین روزهای پاییز 1400 بسیار عجیب و غیرقابل پیش بینی گذشت. پیش‌بینی‌ها که همگی افزایش قیمت خودرو را نشان می‌دهند، در هفته‌های اخیر محقق نشد و بازار کاهش قیمت داشت.

برآوردهای بازار خودرو نشان می دهد که با نوسانات قیمت دلار، افزایش 18 درصدی قیمت رسمی خودرو از سوی خودروسازان و اخبار ضد و نقیض از مذاکرات وین باعث شده همه پیش بینی ها حول محور افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد باشد، بلکه قیمت ها نه تنها افزایش نیافته است. ، بلکه بسیاری از خودروهای پرطرفدار از یک به پنج میلیون تن کاهش قیمت داشته اند.

این هفته سمند سورن، دنا پلاس توربو و تیبا 2 افت قیمت طبیعی داشتند. در مقابل سمند LX، دنا معمولی، پژو 206 تیپ 2، پژو 206 سدان و کوئیک کوئیک گران شدند و رانا پلاس، پژو 206 تیپ 5 و تیبا صندوقدار نیز ثبات قیمت را در رکوردهای فروش خود ثبت کردند.

همچنین در این هفته کوییک آر با افزایش قیمت 4 میلیون تومانی رکورد افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی را داشت.

قیمت سریع

قیمت های سریع در بازار خودرو

خانواده کوئیک نیز در هفته های اخیر شاهد افزایش قیمت در سوابق معاملاتی خود بوده است. در این هفته، نرمال کوئیک با دو میلیون تن افزایش به 197 میلیون تن و «کوئیک آر» با چهار میلیون تن افزایش به 203 میلیون تن رسید.

«شاهین» دیگر محصول گروه سایپا یکی از خودروهایی بود که در هفته جاری ثبات قیمتی داشت و در کارنامه معاملاتی خود تغییر قیمتی نداشت. این خودرو در هفته گذشته 346 میلیون تومان خرید و فروش شد.

  آخرین وضعیت رنگ تاج کشور

قیمت تیبا

قیمت تیبا در بازار خودرو

خانواده چیبا نیز در این هفته به ثبات قیمت و افت رکورد معاملاتی خود اشاره کرد. «تیبا صندوقدار» همانند هفته گذشته 180 میلیون تن و «تیبا 2 معمولی» با 3 میلیون تن کاهش به 186 میلیون تن رسید.

ساینا که هفته گذشته با افزایش 11 میلیون تنی رکورد افزایش قیمت در بازار را داشت، در هفته جاری یک میلیون تن در بازار افزایش قیمت داشت و قیمت آن به 196 میلیون تن رسید.

قیمت پژو

قیمت محصولات پژو در بازار

خانواده پژو 206 نیز در این هفته به ثبات رسیدند و افزایش قیمت را در بازار به ثبت رساندند. پژو 206 تیپ 2 هفته گذشته با یک میلیون تن افزایش به 273 میلیون تن رسید. اما پژو 206 تیپ 5 این هفته همچنان 310 میلیون تن داشت و بدون تغییر در بازار معامله می شود.

صندوق دار این خانواده یعنی «پژو 206 صندوقدار» این هفته با رشد 2 میلیون تنی 311 میلیون تن به فروش رسید.

قیمت سامانا

قیمت خانواده سمند در بازار

خانواده سمند اما با انشعاب در آخرین روزهای پاییز، قیمت «سمند LX با موتور EF7» یک میلیون افزایش یافت و «سمند سورن» یک میلیون تن نسبت به هفته قبل کاهش یافت. این دو خودرو در هفته جاری به ترتیب با قیمت های 281 و 309 میلیون تن به فروش رسیدند.

قیمت خودروهای محبوب

قیمت های دیگر محبوب

در میان خودروهای پرطرفدار بازار در هفته های اخیر، رانا پلاس قیمت ثابتی داشت و همچنان 309 میلیون تن قیمت داشت. دنا پلاس توربو با کاهش یک میلیون دلاری قیمت در این هفته به 489 میلیون تن رسید و نرمال دنا نیز با 3 میلیون تن افزایش قیمت 356 میلیون تن برنده شد.

  خدمات سئو سایت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید