قیمت جهانی طلا امروز 25/9/1400

فرادید| طلا همچنان در کانال 1700 نوسان دارد، امروز 16 دسامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.27 درصد افزایش به 1782 دلار و 26 سنت رسید.

قیمت طلا دیروز در حالی کاهش یافت که سرمایه گذاران منتظر تصمیم مهم فدرال رزرو برای تسریع انقباض سیاست های پولی ایالات متحده بودند.

استفان اینز، تحلیلگر موسسه مدیریت دارایی (SPI) می گوید: «به نظر می رسد بازارها به نوعی از هرگونه افزایش نرخ بهره محافظت می شوند.

اگر به بازارهای سهام و بازار طلا نگاه کنید، همه چیز در شرایطی است که انقباض در سیاست پولی ایالات متحده می تواند تأثیر منفی بر بازارها بگذارد. حتی اگر فدرال رزرو تصمیم به افزایش سه بار نرخ بهره در سال آینده بگیرد، قیمت طلا می تواند تا پایان سال جاری بین 1750 تا 1800 دلار باشد. اگر این نرخ دو برابر شود به نظر من به نفع بازار طلا خواهد بود.

به گزارش فراد؛ معامله گران در حال مشاهده هستند که آیا فدرال رزرو ایالات متحده تعدیل سریع تر برنامه خرید اوراق قرضه خود و افزایش زودتر نرخ بهره را اعلام می کند یا خیر. تعدیل محرک های مالی و افزایش نرخ های بهره باعث افزایش بازده اوراق قرضه دولتی و افزایش هزینه نگهداری طلا که یک دارایی غیرجاری است، می شود.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures گفت: “فدرال رزرو به سمت اقتصاد کندتر حرکت می کند.” بازده اوراق قرضه و همچنین شاخص دلار در حال کاهش است. اکنون طلا در وضعیت بهتری قرار دارد. در مورد نقره هم همینطور.

  من 15 مدل ماشین را بدون قرعه کشی پیشنهاد می کنم

آدریان دی، مدیر ارشد مالی می گوید: «علاوه بر این، زمانی که تورم به بالاترین حد خود از سال 1982 رسید، سرمایه گذاران در نهایت برای محافظت از سرمایه خود به طلا روی خواهند آورد.

سرمایه گذاران بیشتر و بیشتری متوجه می شوند که تورم واقعی است و پایدارتر از داستان اصلی خواهد بود. و همانطور که فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و سایر بانک های مرکزی بزرگ به طور جدی در مبارزه با چیزی که به آن اعتقاد ندارند عقب مانده اند.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید