قیمت جهانی طلا امروز 24/12/1400

فرادید| طلا با کاهش قیمت همراه شد. امروز 15 مارس، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 14.35 درصد کاهش به 1939 دلار و 41 سنت رسید.

دیروز قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی بیش از یک درصد کاهش یافت تا موقعیت خود را نزدیک به مرز 2000 دلار بیش از پیش از دست بدهد. در حالی که طلا تا 3 دلار افزایش یافت، اکنون با حدود 120 دلار کمتر معامله می شود.

به گزارش فراد؛ از سوی دیگر، بازده اوراق قرضه 10 ساله ایالات متحده به بالاترین حد یک ماهه رسید زیرا انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را در یک رویداد دو روزه که از 16 مارس آغاز می شود یک چهارم درصد افزایش دهد.

طلا نسبت به افزایش نرخ های بهره آمریکا که هزینه نگهداری شمش های بی سود را افزایش می دهد، بسیار حساس است.

مارگارت یانگ، استراتژیست در Daily FX می گوید: «یک عامل مهم (کاهش قیمت) رشد بازده اوراق قرضه است. همچنین به نظر می رسد بازار در حال آماده شدن برای افزایش نرخ بهره در روز چهارشنبه است. اینها عوامل کاهش قیمت هستند.»

وی افزود: با توجه به این واقعیت که هر دو طرف آماده گفتگو هستند، فکر می کنم ما احتمالاً بدترین روزهای بحران اوکراین را پشت سر گذاشته ایم. بعید است که طلا در هفته گذشته بالاتر از یک رکورد جدید یا رکورد جدیدی ثبت کند.

تحلیلگران اخیرا هشدار داده اند که عوامل ژئوپلیتیکی همیشه کوتاهتر از عوامل اقتصادی هستند، موضوعی که به نظر می رسد در روزهای اخیر به یک واقعیت روزمره تبدیل شده است.

  احمد آزاد خواننده قدیمی درگذشت

دلیل اصلی کاهش قیمت فلزات، ترس از این بازارها پس از پایان جنگ در اوکراین بود. همانطور که این خبر برای بازارهای پرریسک، از جمله ارزهای رمزپایه و سهام خوب است، بازارهای بدون ریسک را پایین می آورد.

در حالی که بازارهای سهام اکثر اقتصادهای بزرگ جهان از پیشرفت مذاکرات روسیه و اوکراین استقبال کردند، تنها بازار سهام چین از این قاعده مستثنی بود. شاخص‌های بورس چین در روز جدیدی به دلیل قرنطینه جدید در برخی مناطق این کشور به دلیل از سرگیری روند رو به رشد کاهش یافت.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید