قیمت جهانی طلا امروز 23.11.1400

فرادید| با وجود افزایش شدید روز جمعه، طلا در 24 ساعت گذشته کاهش یافت. امروز، 23 باخمن، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 4.18 درصد کاهش به 1858 دلار و 58 سنت رسید.

بازار طلا جمعه شب پس از اعلام آمریکا مبنی بر امکان اقدام نظامی روسیه در اوکراین به شدت افزایش یافت. به گفته ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA، در صورت اقدام نظامی، طلا می تواند از سطح 1900 دلار در هر اونس فراتر رود.

به گزارش فراد؛ طلا از ابتدای هفته تاکنون 1 درصد افزایش یافت که بزرگترین افزایش هفتگی از اوایل ژانویه تاکنون است. این افزایش قیمت‌ها با ریسک‌های تورمی و تنش‌های ژئوپلیتیکی همراه بود که تقاضا برای طلا را به عنوان یک دارایی مطمئن افزایش داد.

هارشال باروت، تحلیلگر ارشد بازار طلا در متالوس فوکوس، گفت که بازار طلا بین افزایش نرخ بهره و افزایش بازده اوراق قرضه به عنوان یک نقطه نزولی و ترس از تورم بالا به عنوان یک تقویت در نوسان خواهد بود.

کایل رودا، تحلیلگر IG Markets گفت: طلا قیمت خود را به خوبی حفظ کرده است. اگر بازارها به این افزایش نرخ بهره متکی باشند، عوامل بنیادی قیمت طلا را مجبور به کاهش بیشتر خواهند کرد.

به گزارش رویترز، بازده اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا نزدیک به بالاترین سطح از اوت 2019 بود که در روز پنجشنبه افزایش یافت.

بازده بالاتر و نرخ بهره بالاتر به جذابیت سرمایه گذاری در طلا آسیب می زند زیرا هزینه نگهداری فلز را که یک دارایی غیرقابل اجرا است، افزایش می دهد.

  هک 13000 حساب دکه روزنامه فروشی

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید