قیمت جهانی طلا امروز 141/03/21

فرادید| قیمت طلا نسبت به دیروز کاهش یافت. امروز 21 ژوئن، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 1.35 درصد کاهش به 1871 دلار و 59 سنت رسید.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای آمریکا روز جمعه به بالاترین سطح خود در چهار هفته گذشته رسید. این رکورد پس از آن به دست آمد که سهام وال استریت به بدترین میزان در سه هفته اخیر سقوط کرد.

انتشار آمارهای جدید تورم در آمریکا که به بالاترین حد خود در 41 سال گذشته رسیده است، نوساناتی را در بسیاری از بازارها ایجاد کرده است.

به گزارش فراد؛ اما این روند ادامه پیدا نکرد و با افزایش بازده اوراق قرضه دولتی قبل از انتشار آمار تورم در ایالات متحده، قیمت طلا کاهش یافت.

بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا افزایش یافته و به تقاضای طلای با بازده صفر لطمه زده است. قیمت طلا در این هفته حدود 0.3 درصد کاهش یافته است.

بر اساس نظرسنجی رویترز از اقتصاددانانی که نمی بینند نرخ بهره تا سال آینده متوقف شود، فدرال رزرو نرخ بهره اصلی خود را در ماه ژوئن و ژوئیه 50 واحد افزایش خواهد داد، همچنین احتمال حرکت مشابه در سپتامبر نیز وجود دارد.

میله ها اغلب به عنوان محافظی در برابر تورم در نظر گرفته می شوند، اما هزینه نگهداری آنها با افزایش نرخ های بهره کوتاه مدت توسط فدرال رزرو برای مبارزه با تورم افزایش می یابد.

قیمت فوری فلزات گرانبها

  ایران خودرو دیزل از سندرم رهاسازی رنج می برد

دیدگاهتان را بنویسید