قیمت جهانی طلا امروز 1402/02/22

فرادید| طلا هنوز نتوانسته به روزهای اوج خود بازگردد. امروز ۲۲ اردیبهشت ماه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ۱.۷۱ درصد کاهش به ۱۸۵۲ دلار و ۱۸ سنت رسید.

قیمت طلا روز چهارشنبه پس از کاهش شدید ناشی از انتشار آمار تورم در آمریکا به دلیل کاهش ارزش دلار و کاهش جزئی قیمت مصرف کننده توسط سرمایه گذاران، افزایش خود را از سر گرفت.

پس از اینکه داده‌های قیمت مصرف‌کننده آمریکا نشان داد که تورم می‌تواند در آوریل به اوج خود برسد و برخی نگرانی‌ها در مورد افزایش شدید فدرال رزرو را کاهش داد، قیمت طلا امروز، پنجشنبه، کمتر از روز گذشته افزایش یافت.

به گزارش فراد؛ دلار ضعیف‌تر طلا را برای خریداران خارجی جذاب‌تر می‌کند، در حالی که بازدهی خزانه پایین‌تر هزینه نگهداری شمش‌های با بازده صفر را کاهش می‌دهد.

دلار کاهش یافت و تقاضا برای طلای دلاری پس از آن که داده های اقتصادی نشان داد تورم بالا باقی مانده است، افزایش یافت، اما بعید است فدرال رزرو آمریکا در جهت تهاجمی تر حرکت کند. اگر روند صعودی وجود نداشته باشد، ممکن است قیمت به زیر 1835 دلار برسد. پشتیبانی بزرگ بعدی نزدیک به سطح 1820 دلار است که زیر آن حتی می تواند 1800 دلار را آزمایش کند.

آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی، گفت که او همچنین معتقد است که سیاست های پولی قیمت طلا را در کوتاه مدت افزایش می دهد.

وی گفت: «محیط پولی همچنان مطلوب است. اگرچه فدرال رزرو شبیه هاوکی به نظر می رسد، اما در واقعیت بسیار کم و خیلی دیر کوچک می شود. بانک مرکزی اروپا مردد است و چین و ژاپن در حال کوچک شدن هستند.

  کاهش مصرف سوخت خودرو با 10 ترفند ساده

دی افزود که نوسانات فزاینده بازار سهام نیز از روند صعودی هفته آینده برای طلا حمایت می کند.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید