قیمت جهانی طلا امروز 1401/05/05

فرادیک| نوسانات قیمت طلا در کانال 1700 ادامه دارد، امروز 14 مردادماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.17 درصد کاهش به 1717 دلار و 37 سنت رسید.

دیروز اعلام شد که شاخص مصرف کننده ایالات متحده حدود 2 درصد از برآوردهای ژوئن کاهش یافته و به 95.7 رسیده است. به گفته کارشناسان اقتصادی، کاهش این شاخص می تواند به معنای ادامه رکود باشد.

به گزارش فرادید؛ روز گذشته بازار طلا پس از انتشار این داده ها شاهد کاهش دیگری بود. انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا در پایان نشست امروز نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد. افزایش این بزرگی به طور موثر حمایت از اقتصاد دوران همه‌گیری را از بین می‌برد.

مارتینز کازاکس، رئیس بانک مرکزی لتونی در مصاحبه با بلومبرگ گفت: در همین حال، بانک مرکزی اروپا ممکن است پس از افزایش نیم واحدی اولیه خود در هفته گذشته، افزایش شدید نرخ بهره را ادامه ندهد. افزایش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری شمش بدون سود را افزایش می دهد.

بسیاری از تحلیلگران گفتند که معاملات طلا به یک بازی جذاب و صعودی تبدیل شده است، زیرا احساسات و موقعیت های سوداگرانه به پایین ترین سطح سقوط کرده است. در عین حال، بسیاری از تحلیلگران در مورد قدرت فعلی دلار آمریکا که اولین کاهش هفتگی خود را در چهار هفته گذشته ثبت می کند، تردید دارند.

کریس وکیو، استراتژیست ارشد بازار در DailyFX.com، گفت که دلار آمریکا در حال از دست دادن حرکت است زیرا اقدامات تهاجمی فدرال رزرو اکنون به طور کامل قیمت گذاری شده است. وی افزود: رکود اقتصادی آینده و بحران بدهی اروپا احتمالاً باعث افزایش ارزش دلار و طلا خواهد شد.

  تراکنش با کد ملی؛ 10 تا 20 میلیون تومان!

برای بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین محرک قیمت طلا دلار آمریکا است که ناشی از سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو است. با این حال، برخی از تحلیلگران خاطرنشان می کنند که کاهش سرعت فعالیت در اقتصاد ایالات متحده می تواند فدرال رزرو را وادار کند که موضع انقباض خود را نرم کند.

قیمت طلا

دیدگاهتان را بنویسید