قیمت جهانی طلا امروز 1401/04/29

فرادیک| طلا بار دیگر روند نزولی دارد. امروز نهم تیرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 1.39 درصد کاهش به 1711 دلار و 24 سنت رسید.

دیروز قیمت طلا پس از کاهش در بازارهای آسیایی اندکی افزایش یافت. پس از رسیدن به پایین ترین سطح 1705.55 دلار، این فلز گرانبها قدرت نسبی پیدا کرد و به حدود 1710.21 دلار رسید.

به گزارش فرادید؛ اما از آنجایی که ارزش دلار و بازده اوراق قرضه افزایش یافته و تاثیر آنها بر جذابیت شمش کاهش یافته است، سرمایه گذاران منتظر نشانه های بیشتری در راه افزایش نرخ از سوی فدرال رزرو هستند.

دلار در برابر همتایان خود 0.1 درصد افزایش یافت و شمش دلاری را برای خریداران سایر ارزها گرانتر کرد. بازدهی خزانه داری ایالات متحده با انتشار داده های اقتصادی خوشبین در هفته گذشته افزایش یافت و دوره کاهشی توسط فدرال رزرو راه را برای ریسک پذیری هموار کرد.

مقامات فدرال رزرو روز جمعه گفتند که احتمالاً به افزایش نرخ بهره از 75 واحد پایه در نشست سیاست بعدی خود ادامه خواهند داد، اگرچه تورم بالای اخیر همچنان می تواند افزایش بیشتر از حد انتظار را در اواخر سال توجیه کند.

اگرچه طلا به عنوان محافظ تورم در نظر گرفته می شود، اما نرخ های بهره بالاتر و بازده اوراق، هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می دهد که سودآور نیست.

Jim Wyckoff، تحلیلگر فنی ارشد Kitco.com، خاطرنشان کرد که چشم انداز فنی نشان می دهد معامله گران نزولی بازار را در کوتاه مدت کنترل خواهند کرد. وی گفت: نمودارها کاملاً نزولی است و مسیر کمترین مقاومت برای قیمت ها به سمت پایین باقی مانده است.

  این میوه در بازار 160000 تن قیمت دارد

ضرابخانه سلطنتی بریتانیا شاهد افزایش 8 درصدی در فروش شمش طلا در سه ماهه دوم و جهش 47 درصدی در فروش نقره بود.

کالین سینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management، گفت که در مورد طلا بی طرف است. او گفت: «این بیشتر یک دیدگاه فنی است زیرا طلا در RSI بیش از حد فروخته شده و در آستانه شکست است، اما حمایت از 1660 تا 1675 دلار در حال حاضر قابل رد نیست.

قیمت طلا

دیدگاهتان را بنویسید