قیمت جهانی طلا امروز 1401/03/09

فرادید| Hempnan Gold از سال 1850 در کانال بوده و صعود نکرده است. امروز 29 ژوئن، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 4.07 درصد افزایش به 1858 دلار رسید.

طلا همچنان از کاهش ارزش دلار آمریکا و کاهش بازده اوراق قرضه سود می برد. با این حال، معکوس کردن عدم تمایل به ریسک، زیرا بازارهای سهام سری هفت هفته‌ای زیان خود را با افزایش 6 درصدی به پایان رساندند، باد مخالف جدیدی برای این فلز گرانبها ایجاد می‌کند.

به گزارش فراد؛ با کاهش ارزش دلار آمریکا از بالاترین سطح خود در اوایل ماه جاری، بازار طلا موفق شد این هفته در حدود سطح بحرانی روانی 1850 دلار باقی بماند.

نیکی شیلدز، رئیس استراتژی فلزات در گروه MKS PAMP، گفت: تضعیف دلار آمریکا و کاهش بازده اوراق قرضه می تواند به طلا کمک کند تا در معاملات کوتاه مدت به بیش از 1850 دلار در هفته برسد. با این حال، او افزود که افزایش ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران سهام برعکس خواهد بود.

برخی از اقتصاددانان بر این باورند که داده های تورم به فدرال رزرو اجازه می دهد تا نرخ بهره را در پاییز و پایان سال با شدت کمتری افزایش دهد. روز چهارشنبه، فدرال رزرو اعلام کرد که انتظارات بازار را پس از افزایش 50 واحدی نرخ بهره طی دو جلسه آینده برآورده می کند.

با این حال، برای بسیاری از تحلیلگران، احساس ریسک فعلی پایدار نیست، زیرا فشارهای تورمی تمام نشده و در نهایت از طلا حمایت می کنند.

نشان داده شده است که طلا یک پوشش محافظ در برابر تورم و جایگزین بهتری برای دوستداران کریپتو است که می‌خواهند در گزینه‌های با ثبات‌تر و مطمئن‌تر از سکه‌های ثابت فیات سرمایه‌گذاری کنند. کارشناسان پیش بینی می کنند که ذخایر طلا طی سه سال آینده 10 برابر افزایش یابد. علاوه بر این، برآورد طلای وال استریت برای سال 2022 صعودی است.

  بسیاری از مردم به دلیل منافع خود نمی خواهند کرونا پایان یابد

تحلیلگران گلدمن ساکس اخیراً پیش‌بینی خود را برای قیمت طلا افزایش دادند و پیش‌بینی کردند که این فلز از 1950 دلار به حدود 2300 دلار تا 2400 دلار در هر اونس خواهد رسید.

دانیل بریزمن، تحلیلگر Commerzbank می گوید: طلا همچنان به عنوان یک پناهگاه امن مورد تقاضای زیادی است. طلا یک دارایی بسیار قابل مبادله و یک فروشگاه ارزش جهانی است که آن را به انتخابی ایده آل برای توکن تبدیل می کند.

باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures، گفت هرگونه کاهش قیمت طلا باید به عنوان فرصتی برای خرید در شرایط فعلی تلقی شود. وی افزود: طلا همچنان باید تا پایان سال به 2000 دلار در هر اونس برسد زیرا نرخ بهره واقعی پایین است.

آدریان دی، مدیر ارشد مالی، گفت که او همچنان در حال و هوای طلا است زیرا فدرال رزرو به آزمایش سیاست پولی خود نزدیک شده است.

وی گفت: «نبرد بین ایمان به فدرال رزرو و توانایی سایر بانک‌های مرکزی برای مهار تورم بدون رکود از یک سو و ارتش واقعی از سوی دیگر ادامه دارد». «واقعیت در نهایت پیروز خواهد شد.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید