قیمت جهانی طلا امروز 1401/022/28

فرادید| طلا همچنان در جهت نزولی حرکت می کند. امروز 28 می، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 3.95 درصد کاهش به 1812 دلار و 49 سنت رسید.

بازار طلا بدترین عملکرد هفتگی خود را در حدود یک سال اخیر جشن می گیرد. بر اساس آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو نیوز گلد، قیمت ها ممکن است در هفته آینده بهبود چندانی نداشته باشند، زیرا احساسات در میان تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران کوچک آرام شده است.

به گزارش فراد؛ طلا نه تنها هفته خود را با افت 3.7 درصدی به پایان رساند، بلکه چهارمین هفته متوالی کاهشی است.

بازار طلا تحت فشار فروش قابل توجهی قرار گرفته است زیرا دلار آمریکا نزدیک به بالاترین سطح خود در 20 سال گذشته معامله شده است. اگرچه برخی از تحلیلگران می گویند که به نظر می رسد طلا بیش از حد فروخته شده است، اما همچنان با چالش های مخالف مواجه است.

طلا روز سه شنبه بی ربط باقی ماند زیرا کاهش ارزش دلار از تقاضا برای شمش در برابر دلار حمایت کرد، اگرچه قدرت این فلز تا حدی با بهبود بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده جبران شد. طلا روز دوشنبه پس از سقوط به کمترین میزان در سه ماه و نیم گذشته در روز دوشنبه اندکی افزایش یافت زیرا کاهش بازده اوراق قرضه دولتی قیمت ها را افزایش داد.

اما ضعیف‌تر شدن دلار طلا را برای خریداران ارزهای دیگر جذاب‌تر می‌کند. با این حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا افزایش یافته و تقاضا برای طلای بدون بهره را محدود کرده است. اگرچه سرمایه گذاران کوچک به طلا در کوتاه مدت خوش بین هستند، اما از هفته گذشته که 61 درصد افزایش یافت، احساسات به شدت کاهش یافته است.

  پیش بینی دلار در 1401

با افزایش ارزش دلار آمریکا، بسیاری از تحلیلگران گفتند که افزایش بازده اوراق قرضه نیز تأثیر منفی بر فلز گرانبها خواهد داشت.

کریس ویک، تحلیلگر ارشد بازار در DailyFX.com، گفت که بازده واقعی اوراق قرضه به سطوح قبل از اپیدمی رسیده است و روند صعودی به تازگی آغاز شده است.

او گفت: «تورم بالا باقی خواهد ماند و فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد که به افزایش شدید نرخ بهره ادامه دهد. در نهایت نرخ بهره واقعی افزایش خواهد یافت که خبر بدی برای طلا است. من فکر نمی کنم زمان زیادی طول بکشد تا طلا به راحتی زیر 1800 دلار در هر اونس معامله شود. من انتظار دارم تا پایان سال قیمت طلا به زیر 1700 دلار برسد. ”

تحلیلگران می گویند که دلار آمریکا ممکن است بر قیمت طلا در تابستان غالب شود. این هفته، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده نشان داد که تورم سالانه 8.3 درصد در آوریل از 8.5 درصد در ماه مارس افزایش یافته است. اگرچه تورم کمی بالاتر از حد انتظار بود، اما واکیو گفت نشانه هایی وجود دارد که تورم به اوج خود رسیده است.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید