قیمت جهانی طلا امروز 1400/10/25

فرادید| قیمت طلا نسبت به دیروز اندکی کاهش یافته است اما ارقام جدول روزانه روند صعودی را نشان می دهد. امروز 25 ژانویه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به 1818 دلار رسید.

سرمایه گذاران منتظر داده های اقتصادی هستند که می تواند ابهام در مورد سیاست های پولی آتی فدرال رزرو را برطرف کند و از آنجایی که تضعیف دلار و کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا بازار طلا را تقویت می کند، قیمت فلز زرد امروز در حال افزایش است. او در آستانه ثبت بهترین عملکرد هفتگی خود از نوامبر بود.

برخی تحلیلگران بر این باورند که طلا روند صعودی فنی جدیدی به دست آورده است، در حالی که داده های اقتصادی که نشان دهنده افزایش تورم، کاهش مصرف و عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی فزاینده است، حمایت اساسی از این فلز گرانبها را فراهم کرده است.

به گزارش فراد؛ در روزهای اخیر، نمایندگان فدرال رزرو آمریکا سیگنالی را به بازار ارسال کرده اند که فدرال رزرو در حال آماده شدن برای شروع افزایش نرخ بهره در ماه مارس است.

با افزایش نرخ بهره، بازار طلا در حال تبدیل شدن به مکانی جذاب برای سرمایه گذاران است، اما هرگونه افزایش نرخ بهره آمریکا با افزایش هزینه سرمایه گذاری در بازار فلزات زرد می تواند بر جذابیت آن بازار تأثیر بگذارد.

به گفته بسیاری از تحلیلگران، تورم همچنان قیمت طلا را در سال 2022 حفظ خواهد کرد. شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده، که در روز سه شنبه منتشر شد، نشان داد که تورم سالانه در دسامبر به 7 درصد افزایش یافت که بالاترین سطح از ژوئن 1982 است.

  قیمت آپارتمان نوساز و قابل حمل در تهران

کالین زینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Asset Management گفت: انتظار دارم طلا به دلیل تورم بالا روند صعودی کمی داشته باشد.

اوله هانسن، مدیر استراتژی های کالا در بانک ساکسو به کیتکونیوز گفت: زمان آن فرا رسیده است که طلا از سطح مقاومت 1830 دلار به 1835 دلار عبور کند.

با این حال، همه تحلیلگران به افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت خوش بین نیستند. نیکلاس فراپل، مدیر جهانی ABC Bolion می گوید: «او به دنبال این است که ببیند آیا دلار آمریکا می تواند پس از یک هفته پرمشغله از حمایت برخوردار شود یا خیر. سقوط اخیر دلار بیش از حد به نظر می رسد.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید