قیمت جهانی طلا امروز 1400/10/14

فرادید| با وجود افزایش 0.06 درصدی، طلا نسبت به روز گذشته کاهش یافت. امروز 29 ژانویه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به 1807 دلار و 55 سنت رسید.

از آنجایی که کاهش نگرانی‌ها در مورد تنش‌های Omicron و داده‌های قوی خرده‌فروشی ایالات متحده اشتها را برای ریسک‌پذیری افزایش داد، قیمت طلا در معاملات کوچک کمی بالاتر از بالاترین سطح هفتگی کاهش یافت.

به گزارش فراد؛ اکثر تحلیلگران وال استریت می گویند طلا فصل قدرتمندی را آغاز می کند. با این حال، طی دو هفته آینده نوسانات زیادی در حجم معاملات بسیار پایین وجود خواهد داشت.

به گفته استفان اینس از مدیریت دارایی SPI، این شرکت حضور زیادی در بازار ندارد. آنچه روند صعودی طلا را محدود می کند، نرخ های بهره واقعی است که می تواند با بهبود اقتصاد از رکود ناشی از ترس از انفجار omcron افزایش یابد.

دلار که به عنوان یک دارایی محافظ در نظر گرفته می شود، نزدیک به پایین ترین سطح تجاری اخیر خود باقی ماند و طلا را برای خریداران خارج از ایالات متحده جذاب نگه داشت. به گفته تحلیلگران، قیمت طلا در این هفته در محدوده محدودی باقی خواهد ماند.

روند صعودی همچنان ادامه دارد زیرا قیمت طلا به دنبال معاملات کوتاه آخر هفته بالای 1800 دلار در هر اونس است که نسبت به هفته گذشته تغییری نسبتاً نداشته است. اکثر تحلیلگران طرفدار طلا در کوتاه مدت هستند، زیرا دسامبر و ماه های اول سال جدید دوره های فصلی منظمی برای این فلز گرانبها هستند.

کریستوفر وکیو، استراتژیست ارشد بازار در DailyFX، گفت که در کوتاه مدت نسبت به طلا بی طرف است، اما گفت که به این فلز گرانبها خوشبین نیست. وی گفت: طلا فاقد اخبار اصلی در مورد افزایش مداوم قیمت است. با توجه به اینکه فدرال رزرو به دنبال افزایش نرخ بهره در سال آینده است، بازده واقعی باید افزایش یابد و این برای طلا منفی خواهد بود.

  فواید غذاهای گرم چیست؟

به گزارش رویترز، بازده اوراق دو ساله خزانه داری که نسبت به انتظارات نرخ بهره بسیار حساس هستند، در توکیو به بالاترین حد در 22 ماه گذشته رسیده است و قیمت نگهداری طلا را که دارایی غیرعملکردی است، افزایش داده است.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید