قیمت جهانی طلا امروز 1400/10/14

طلا همچنان در جهت نزولی به حرکت خود ادامه می دهد. امروز 20 ژانویه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 3.67 درصد کاهش به 1792 دلار و 96 سنت رسید.

طلا در معاملات روز جمعه اندکی افزایش یافت، اما نتوانست به بالای 1800 دلار بازگردد. طلا در پایان معاملات روز جمعه به قیمت 1797 دلار بسته شد. این فلز گرانبها هفته کاری خود را آغاز می کند، زیرا گزارش های مربوط به بازار کار ایالات متحده که روز جمعه منتشر شد، پیش بینی ها را برآورده نکرد.

وضعیت بد اشتغال، فدرال رزرو را برای اجرای سیاست های قراردادی خود در موقعیت دشواری قرار می دهد و از قیمت طلا حمایت می کند.

خبر مهمی که هفته گذشته بازار طلا را شوکه کرد، انتشار جزئیات نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا بود که نشان داد بازار کار در حال بهبود است و تورم مشکل ساز ممکن است نیاز به افزایش سریعتر نرخ بهره داشته باشد. طلا به عنوان پناهگاه امنی برای تورم در نظر گرفته می‌شود، اما نسبت به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا که هزینه‌های نگهداری این فلز گرانبها را افزایش می‌دهد، بسیار حساس است.

جزئیات نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که مقامات بانک مرکزی در مورد کاهش کل دارایی های بانک و افزایش نرخ بهره زودتر برای مبارزه با تورم بحث کرده اند.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد Blue Line Futures به کیتکونیوز گفت: «طلا در پاییز امسال بهبود خواهد یافت و ما از این تعدیل برای خرید طلا استفاده خواهیم کرد. طلا در حال حاضر زیر محدوده قیمتی اخیر خود معامله می شود و ارزش خرید در این سطوح قیمتی را دارد، اما هنوز عامل تاثیرگذاری زیادی برای افزایش قابل توجه قیمت طلا نداریم.

  پوتین در دونباس پیشرفت کند اما قابل توجهی دارد

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA گفت: طلا هفته بدی را پشت سر گذاشت، اما وقتی صحبت از بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله می شود که از 1.53 درصد به 1.75 درصد افزایش یافت، ممکن است بدتر شود. سطح 1770 دلار ممکن است سطح خوبی برای حمایت از معاملات طلا در این هفته باشد.

اورت میلمن، کارشناس فلزات گرانبها در Ginsville Queens می گوید: «عوامل بلندمدت همچنان از افزایش قیمت طلا حمایت می کنند. حتی اگر نرخ بهره افزایش یابد، تورم بالا به معنای منفی بودن نرخ بهره واقعی است. این برای طلا مثبت است.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید