قیمت جهانی طلا امروز 1400/01/01

فرادید| با وجود افزایش قیمت طلا از کانال 1800 فاصله گرفت.امروز اول ژانویه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.02 درصد افزایش به 1789 دلار و 34 سنت رسید.

معاملات آتی طلا در روز سه شنبه برای دومین روز متوالی کاهش یافت. یکی از دلایل این مشکل بازگشت تدریجی ریسک پذیری به وال استریت است. دیروز نیز سودآوری خزانه افزایش یافت و در کوتاه مدت باد معکوس را برای خرید شمش طلا ایجاد کرد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد مؤسسه اواندا گفت: قیمت طلا نتوانست بالاتر از سطح فعلی حرکت کند و فلز زرد در روزهای پایانی سال به یک دارایی فراموش شده تبدیل شده است.

به گزارش فراد؛ بسیاری از کشورها در تلاش هستند تا شیوع گسترده Omicron را در روزهای قبل از تعطیلات کریسمس و سال نو محدود کنند. جهت گیری جدید تاثیر منفی بر بازارهای مالی داشته است و انتظار می رود که بهبود اقتصاد جهانی را مختل کند.

کارشناسان می گویند شکست واضح بالای 1810 دلار می تواند در کوتاه مدت قیمت را به منطقه مقاومت 1830 دلاری برساند. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح 1850 دلار است. از سوی دیگر، قیمت می تواند حدود 1780 دلار را پشتیبانی کند. پشتیبانی اولیه نزدیک به 1760 دلار است که کمتر از ریسک تغییر به 1720 دلار است.

اکثر تحلیلگران چشم انداز بلندمدتی برای طلا در کوتاه مدت ندارند. دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital، گفت که او همچنان پتانسیل تقویت دلار آمریکا را در کوتاه مدت می بیند.

وی گفت: روزهای پنجشنبه و جمعه به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا، برای قیمت طلا بسیار نوسان بود. بدیهی است که دلار آمریکا در کوتاه مدت در وضعیت اشباع قرار داشت و با پایان اصلاح نزولی دوباره شاهد تقویت دلار خواهیم بود. ارزش دلار با قیمت هر اونس طلای جهانی نسبت معکوس دارد. افزایش ارزش دلار به معنای کاهش قیمت هر اونس طلای جهانی خواهد بود.

  بازدید معاون وزیر نیرو از نیروگاه گازی خلیج فارس

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید