قیمت جهانی طلا امروز 14/11/1800

فرادید| طلا به روند صعودی خود ادامه می دهد. امروز 7 فوریه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 2.64 درصد افزایش به 1810 دلار و 53 سنت رسید.

علیرغم این واقعیت که بسیاری از معامله گران بازار معتقد بودند که طلا پس از نشست فدرال رزرو و سیگنال های کوچک شدن این موسسه با کاهش قابل توجهی در قیمت مواجه خواهد شد، فلز زرد در حال حاضر بالاتر از مرز 1800 دلار است. دو عامل اصلی را می توان برای این مقاومت برشمرد.

اولی افزایش تورم است که به کشورهای توسعه یافته سرایت کرده است و دوم سیگنال های ملایم تری است که پس از نشست کارکنان فدرال رزرو به بازارها ارسال می شود. برخی معتقدند که فدرال رزرو در سال 2022 با چالش های زیادی در افزایش چندین بار نرخ بهره مواجه است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA گفت: بسیاری از تحلیلگران وال استریت آمار منفی را پیش بینی کرده اند. در عوض، آنها شاهد اشتغال قوی تر، دستمزدهای بالاتر و بازگشت آمریکایی های بیشتری به بازار کار بودند. بازده اوراق قرضه دولتی با دلار افزایش یافت.

به گزارش فراد؛ در پاسخ، قیمت طلا کاهش یافت، اما تقاضا برای سهام زیر 1800 دلار به افزایش قیمت طلا کمک کرد.

فرانک چولی، استراتژیست ارشد RGO Futures به کیتکونیوز گفت: طلا برای مدت زمان محدودی قفل شده است و یک حرکت ثابت یا رو به کاهش قیمت وجود دارد. افزایش 50 واحدی نرخ بهره به طلا آسیب می زند. بازده اوراق قرضه در حال افزایش است، اما طلا بالای 1800 دلار باقی می ماند که دلگرم کننده است.

  اولین حضور ایرج حاجه امیری در تلویزیون بعد از انقلاب

طلا احتمالاً به دلیل فشارهای قیمت جهانی می تواند بالاتر رود، اما من تا زمانی که به بالای 1900 دلار نرسد، نسبت به این فلز خیلی خوشبین نخواهم بود.

اوله هانسن، رئیس استراتژی مواد خام در بانک ساکسو، گفت که اگرچه در کوتاه مدت نسبت به طلا خنثی بود، اما پتانسیل افزایش این فلز گرانبها را دید زیرا توانست 1800 دلار در هر اونس را حفظ کند. آخرین آمار برای اشتغال

او گفت: “اگر زمانی که بازارها به افزایش 50 واحدی نرخ بهره در ماه مارس متکی هستند، بتوانیم بالای 1800 دلار در هر اونس بمانیم، ممکن است شانسی داشته باشیم.” به نظر می رسد تقاضای زیادی در بازار طلا وجود دارد که قیمت ها را پایین نگه می دارد. هانسن گفت تا زمانی که طلا به 1825 دلار یا 1780 دلار برسد بی طرف خواهد ماند.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید