قیمت جهانی طلا امروز 14/11/1400

فرادید| طلا با قیمت 1800 دلار به کانال بازگشت. امروز، 5 فوریه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.62 درصد افزایش به 1806 دلار و 96 سنت رسید.

معاملات آتی طلا و نقره روز چهارشنبه افزایش یافت و به بالاترین سطح یک ماهه رسید. شاخص دلار آمریکا نیز کاهش یافت، اما قیمت نفت خام هفت سال اوایل این هفته به اوج خود رسید.

اگرچه نگرانی ها در مورد بحران اوکراین بازار طلا را تقویت کرده است، اما قیمت طلا امروز کمی بالاتر از 1800 دلار باقی مانده است زیرا سرمایه گذاران منتظر انتشار داده های بازار کار ایالات متحده هستند که می تواند بر زمان انقباض فدرال رزرو تأثیر بگذارد.

نیکلاس فراپل، مدیرعامل جهانی ABC Boulogne گفت: تغییر نگرش سرمایه‌گذاران و ریسک‌های بیشتر احتمالاً برای طلا منفی است، اما ضعیف بودن دلار به طلا کمک می‌کند و سودآوری خزانه‌داری فلزات گرانبها را کاهش می‌دهد. او حمایت خواهد کرد.

به گزارش فراد؛ اظهارات جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، مبنی بر افزایش 50 واحدی نرخ بهره، در راستای تمایل مقامات فدرال رزرو آمریکا برای کاهش انتظارات بازار در مورد روند و درجه سیاست های پولی است.

پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، روز سه‌شنبه در برابر افزایش نیم درصدی نرخ بهره در ماه مارس موضع محتاطانه‌ای اتخاذ کرد و گفت که باید متقاعد شود که این امر ضروری است. اگرچه با افزایش نرخ بهره و افزایش ریسک های ژئوپلیتیکی طلا در حال تبدیل شدن به پناهگاه امنی برای سرمایه گذاری است، اما افزایش نرخ بهره در ایالات متحده هزینه فرصت سرمایه گذاری در آن بازار را افزایش می دهد.

  درمان لکه های خار

پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، روز سه‌شنبه در برابر افزایش نیم درصدی نرخ بهره در ماه مارس موضع محتاطانه‌ای اتخاذ کرد و گفت که باید متقاعد شود که این امر ضروری است.

اگرچه با افزایش نرخ بهره و افزایش ریسک های ژئوپلیتیکی طلا در حال تبدیل شدن به پناهگاه امنی برای سرمایه گذاری است، اما افزایش نرخ بهره در ایالات متحده هزینه فرصت سرمایه گذاری در آن بازار را افزایش می دهد. سرمایه گذاران انتظار دارند آمار بازار کار در ایالات متحده در اواخر این هفته منتشر شود.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید