قیمت جهانی طلا امروز 14/10/10

فرادید| طلا به روند صعودی خود ادامه می دهد. امروز 6 ژانویه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.09 درصد افزایش به 1810 دلار و 44 سنت رسید.

بازار طلا مدتی است که در حال ساخت یک پناهگاه امن است. بسیاری از تحلیلگران در حال حاضر در حال تماشای جدیدترین طلا برای عبور از سد 1820 دلار هستند. اگر طلا بتواند این کار را انجام دهد، می تواند سال جدید را با یک روند صعودی قوی آغاز کند.

البته لازم به ذکر است که اگر طلا بالای 1800 دلار باقی بماند، ممکن است روزهای امیدوارکننده ای در روزهای ابتدایی سال داشته باشد.

به گزارش فراد؛ اگر آنها از سطح 1820 دلار عبور کنند، بازیگران بازار طلا برای صعودهای بالاتر تا 1875 دلار آماده می شوند. به طور کلی بازار طلا به شدت تحت تاثیر دلار آمریکا است و در حال حاضر وضعیت بازار دلار به نفع طلا است.

تعدیل سریع تر اقدامات محرک فدرال رزرو و احتمال سه دور افزایش نرخ بهره در سال 2022 بر قیمت ها تأثیر گذاشته است، به این معنی که هرگونه نگرانی جدیدی که این چشم انداز را تغییر دهد برای طلا مثبت خواهد بود.

با نزدیک شدن قیمت ها به 1800 دلار در هر اونس در تعطیلات کریسمس، تمایل به طلا همچنان در حال افزایش است. با این حال، تحلیلگران بازار توصیه می کنند: اگر مجبور نیستید هفته آینده معامله کنید، این کار را نکنید.

اکثر تحلیلگران وال استریت می گویند طلا فصل قدرتمندی را آغاز می کند. با این حال، طی دو هفته آینده نوسانات زیادی در حجم بسیار پایین تجارت وجود خواهد داشت. بسیاری از شرکت ها در حال تکمیل کتاب های خود برای سال قبل از تعطیلات هستند.

  رد شدن امید یحیی برای جذب بازیکن توسط استقلال!

اکثر تحلیلگران طرفدار طلا در کوتاه مدت هستند، زیرا دسامبر و ماه های اول سال جدید دوره های فصلی منظمی برای این فلز گرانبها هستند.

فرانک چالی، استراتژیست ارشد بازار در RGO Futures گفت: سرمایه گذاران باید قبل از اینکه بتوانند معامله کنند، مطمئن شوند که روند صعودی اخیر طلا واقعی است. بازار طلا به طور مداوم باعث این افزایش مصنوعی قیمت می شود، اما روند صعودی به سرعت در حال ضعیف شدن است. من نمی توانم به روند صعودی خوشبین باشم تا زمانی که طلا به 1835 دلار یا حتی 1850 دلار برسد.

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital، گفت که اگرچه طلا احتمالاً در هفته آینده اندکی افزایش می یابد، اما افزایش آن دشوار است زیرا دلار آمریکا قوی است.

وی گفت: دلار آمریکا از بالاترین سطح خود در ماه نوامبر شکسته نشد، اما همچنان در یک روند صعودی قوی است و این تاثیر منفی بر طلا خواهد داشت. زمانی که فدرال رزرو به دنبال افزایش سه برابری نرخ بهره در سال آینده است، نمی‌خواهم دلار آمریکا را بفروشم.

کریستوفر وکیو، استراتژیست ارشد بازار در DailyFX، گفت که در کوتاه مدت نسبت به طلا بی طرف است، اما گفت که به این فلز گرانبها خوشبین نیست. وی گفت: طلا فاقد اخبار اصلی در مورد افزایش مداوم قیمت است. با توجه به اینکه فدرال رزرو به دنبال افزایش نرخ بهره در سال آینده است، بازده واقعی باید افزایش یابد و این برای طلا منفی خواهد بود.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید