قیمت جهانی طلا امروز 14/10/10

فرادید| طلا در شب سال نو افزایش یافت. امروز 20 دی ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار به 1829 دلار و 66 سنت رسید.

قیمت طلا امروز اندکی افزایش یافت زیرا بازده اوراق قرضه دولتی ایالات متحده کاهش یافت و برای سرمایه گذاران افزایش یافت، اما در مسیر ثبت بدترین عملکرد سالانه خود در شش سال گذشته بود.

طلا نسبت به سال قبل 3.6 درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش سالانه 10 درصدی در سال 2015 و اولین کاهش سالانه در سه سال اخیر بود. احیای اقتصاد جهانی سرمایه گذاران بیشتری را به سمت دارایی های پرخطر جذب کرده و علاقه به دارایی های پناهندگی مانند طلا را کاهش داده است.

به گزارش فراد؛ عامل دیگری که مانع افزایش قیمت طلا شد، سیگنال‌هایی از تسریع برنامه‌های محرک بانک‌های مرکزی بزرگ جهان برای تعدیل مشوق‌های اعمال‌شده در طول همه‌گیری کووید 19 برای حمایت از اقتصاد بود.

در حالی که علیرغم افزایش سهام Omicron سرمایه گذاران به ارزهای پرریسک تری روی آورده اند، شاخص دلار از پایین ترین سطح یک ماهه خود فاصله گرفته است. تقویت دلار طلا را برای خریدارانی که از ارزهای دیگری غیر از دلار استفاده می کنند گران می کند.

وارن ونتاس، تحلیلگر دیلی فارکس گفت: با افزایش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 2 درصد در سال 2022 و کاهش فشارهای تورمی و البته افزایش نرخ بهره، طلا ممکن است کاهش یابد.

تحلیلگران در نظرسنجی رویترز در ماه اکتبر به کاهش نرخ بهره اشاره کردند و به افزایش نرخ بهره اشاره کردند و پیش بینی کردند که طلا تا سال 2022 به حدود 1750 دلار در هر اونس خواهد رسید.

  تفل به حافظ در 15 جولای 1401

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید