قیمت جهانی طلا امروز 14/09/2700

فرادید| طلا بیش از هر زمان دیگری به 1800 دلار نزدیک شده است. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز 26 آذر در بازار با 0.05 درصد کاهش به 1798 دلار و 15 سنت رسید.

اونس طلا در جریان معاملات هفته نوسانات کمی داشت و قیمت جهانی طلا از شنبه تا پنجشنبه تنها یک دلار کاهش یافت، اما پس از تصمیم فدرال رزرو برای کنار گذاشتن سیاست های کرونری و ارزان شدن آن، دلار کاهش یافت. طلا برای خریدارانی که از ارزهایی غیر از دلار استفاده می کنند گران شده است، قیمت فلز زرد روز جمعه افزایش یافت و در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی خود از اواسط نوامبر بود.

به گزارش فراد؛ شاخص دلار در جلسه قبل به پایین‌ترین حد یک هفته‌ای رسید و اشتها برای طلا را افزایش داد.

مایکل لنگفورد، مدیر عامل شرکت مشاوره ایر گاید گفت: ضعف دلار باید به اصلاح قیمت طلا و افزایش آن منجر شود. انتظارات برای تعدیل اقدامات تشویقی مالی و پولی. اگر این دیدگاه بدون تغییر باقی بماند، منطقی است که قیمت طلا زیر 1800 دلار باقی بماند.

گری رایس، سخنگوی صندوق بین المللی پول دیروز گفت که تصمیم فدرال رزرو برای تسریع توقف خرید اوراق قرضه پاسخ خوبی به افزایش دستمزدها و افزایش تورم است، اما همچنین خطراتی را برای بازارهای نوظهور به همراه دارد.

تعدیل اقدامات محرک و افزایش نرخ بهره باعث افزایش بازده اوراق قرضه دولتی و افزایش هزینه نگهداری طلا می شود و در نتیجه از جذابیت سرمایه گذاری در این فلز گرانبها می کاهد.

قیمت فوری فلزات گرانبها

  اولین پست کتایون ریاحی پس از بازداشت

دیدگاهتان را بنویسید