قیمت جهانی طلا امروز 14/09/20

فرادید| طلا همچنان در کانال 1700 دلاری در نوسان است. امروز 11 دسامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.02 درصد افزایش به 1782 دلار و 72 سنت رسید.

قیمت طلا در روز جمعه کاهش یافت و چهارمین کاهش هفتگی متوالی را در آستانه انتشار آمارهای تورم آمریکا رقم زد که می تواند فدرال رزرو را مجبور کند تا سیاست های پولی خود را با سرعت بیشتری تشدید کند.

اد مویا از پلتفرم معاملات آنلاین OANDA گفت: پس از انتشار گزارش تورم که تا حد زیادی مطابق با پیش بینی ها بود، طلا به آرامی به حالت عادی باز می گردد. اما مویا همچنین هشدار داد که چرخه افزایش نرخ بهره ریسک بزرگی است و می تواند منجر به فروش وحشتناک طلا شود که منجر به سقوط آزاد قیمت این فلزات گرانبها خواهد شد.

وی گفت: آخرین محدوده معاملاتی طلا 1760 و 1800 دلار ممکن است تا تصمیم FOMC در هفته آینده باقی بماند.

به گزارش فراد؛ ترس از Omicron که طی دو هفته گذشته در بازارهای مالی مشاهده شد به سرعت از بین رفت و معامله گران و سرمایه گذاران وارد بازارهای پرریسک شدند. فایزر اخیرا گزارش داده است که سه دوز از واکسن های این شرکت می تواند omicron را خنثی کند. با این حال، می توان گفت که هر دو دوز از عوارض جانبی جدی جلوگیری می کند.

با تغییر نگرانی های Omicron، تمرکز روی مسائل دیگر از جمله فدرال رزرو که در حال تسریع برنامه خرید اوراق قرضه خود است، معطوف شد.

جلسه کمیته بازار آزاد FOMC هفته آینده برگزار خواهد شد. اکنون بازار انتظار دارد که فدرال رزرو در ماه می آینده نرخ بهره را افزایش دهد. با این حال، باید توجه داشت که فدرال رزرو اخیرا دیدگاه خود را در مورد «گذرا» بودن تورم فعلی تغییر داده است.

  تلاش مجلس برای تشکیل وزارت خانواده؛ مشکلات حل شد؟

FOMC، یا کمیته بازار آزاد فدرال رزرو، در نوامبر تصمیم گرفت 15 میلیارد دلار در ماه از 120 میلیارد دلاری که برای خرید اوراق قرضه و سایر خریدهای دارایی خرج شده بود، برای حمایت از اقتصاد از زمان انفجار کووید-19 مارس 2020 کاهش دهد.

با این حال، در هفته‌های اخیر، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و سایر مقامات FOMC گفته‌اند که برای مهار تورم ناشی از تأثیرات همه‌گیری تاج و تخت، توصیه‌های سریع‌تر و افزایش نهایی نرخ‌های بهره لازم است.

استفان اینس، مدیر مؤسسه مدیریت دارایی SPI گفت: «سرمایه‌گذاران تمام تلاش خود را می‌کنند تا در محدوده 1770 تا 1810 دلار باقی بمانند، با توجه به نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی فدرال رزرو. اما وضعیت Omicron هنوز به طور کامل درک نشده است و این می تواند نرخ بهره را کاهش دهد که به نفع بازار طلا است.

این تحلیلگر بازار طلا ادامه داد: بازارها در حال آماده شدن برای سه افزایش نرخ بهره در سال 2022 هستند. بنابراین در صورت تحقق نیافتن چنین پیش‌بینی، احتمال افزایش قیمت طلا وجود دارد و سرمایه‌گذاران در بازار طلا کمتر نگران انقباض سیاست‌های پولی هستند، هرچند چنین چشم‌اندازی در کوتاه‌مدت به ضرر خواهد بود. از قیمت طلا

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید