قیمت جهانی طلا امروز 14/09/1500

فرادید| کاهش قیمت طلا همچنان ادامه دارد. امروز 15 آذرماه، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.03 درصد کاهش به 1782 دلار و 81 سنت رسید.

در حالی که کاهش بازده اوراق قرضه و کاهش چشم انداز فدرال رزرو بازار طلا را تحت الشعاع قرار داده است، قیمت فلز زرد امروز کمی در نوسان است.

طلا هفته را با اندکی فشار نزولی آغاز کرد و در روزهای دوشنبه و سه شنبه در محدوده منفی بسته شد. پس از یک تلاش بی انگیزه برای افزایش قیمت به 1800 دلار در روز چهارشنبه، XAU / USD تلاش کرد موقعیت خود را حفظ کند و در ماه گذشته به پایین ترین سطح خود در سال 1761 رسید.

به گزارش فراد؛ اگرچه گزارش ناامیدکننده ماه نوامبر در مورد مشاغل در ایالات متحده در ابتدا باعث بازگشت روز جمعه شد، طلا نتوانست خریداران را جذب کند و سومین هفته متوالی را در رکود به پایان رساند.

این هفته، 14 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی Kitco News Gold شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، 4 نفر معادل 27 درصد به افزایش قیمت طلا رای مثبت دادند. در عین حال، سرمایه گذاران بی طرف و سهام عدالت هر کدام با پنج رای یا 36 درصد برابر بودند.

نیکلاس فرپل، مدیر عامل ABC Bullion Global، حمایت از 1760 دلار در هر اونس را قابل توجه است. وی افزود: اگر طلا بتواند بالاتر از این سطح باقی بماند، قیمت ها مقاومت کوتاه مدت را در 1811 دلار در هر اونس آزمایش خواهند کرد.

فراپل اضافه کرد که عناوین شغلی ناامید کننده و اخبار بیشتر در مورد کووید 19-19 با شیوع ویروس Omicron از قیمت ها حمایت خواهند کرد.

  قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران

جفری هالی، تحلیلگر ارشد مؤسسه Oanda گفت: «احتمالاً انقباض سریع‌تری در سیاست پولی مشخص می‌شود، مشروط بر اینکه آمار فشار Omicron در این هفته و هفته آینده نشان دهد که عوارض جانبی آن کمتر است.» بنابراین قیمت طلا ممکن است تحت فشار باشد و در هفته آینده به 1720 دلار سقوط کند.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید