قیمت جهانی طلا امروز 14/09/1400

فرادید| طلا کاهش قیمت داشته است. امروز 14 دسامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 1.72 درصد کاهش به 1786 دلار و 37 سنت رسید.

قیمت طلا روز دوشنبه افزایش یافت زیرا افزایش قیمت مصرف کننده در ایالات متحده سرمایه گذاری در بازار طلا را تقویت کرد و سرمایه گذاران انتظار داشتند که نشست بانک های مرکزی بزرگ جهان از جمله فدرال رزرو در هفته جاری برگزار شود.

به گزارش فراد؛ در فاصله کمی بیش از دو هفته تا سال جدید، سرمایه گذاران بار دیگر از بازارهای پرخطر دور می شوند.

شاخص دلار آمریکا امروز در نوسان است. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر به 1.41 درصد رسیده است.

استفان اینس، شریک SPI Asset Management، اکنون که بازار برای افزایش نرخ بهره به فدرال رزرو آمریکا متکی است، در حال حاضر طلای کافی برای پوشش دارایی را دارد و بنابراین تقاضای خود را برای خرید حفظ می کند.

آمارها نشان می دهد که قیمت های مصرف کننده در ایالات متحده در ماه نوامبر دوباره افزایش یافت و هزینه خرید کالاها و خدمات به دلیل اختلال در زنجیره تامین افزایش یافت. این بزرگترین افزایش سالانه قیمت ها در ایالات متحده از سال 1982 است.

طلا به عنوان پناهگاه امن در برابر فشارهای تورمی شناخته می شود. شاخص دلار در معاملات امروز با ثبات بود. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی می کنند که بانک مرکزی اروپا قرار است از آوریل هر ماه خرید اوراق قرضه را به نصف کاهش دهد.

  چرا غش می کنیم؟ علل و راه های پیشگیری

به گزارش رویترز، وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی می کند که یک اونس طلا آماده شکستن مقاومت در 1789 دلار و صعود به سطح مقاومت 1805 دلار است.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید