قیمت جهانی طلا امروز 14/09/09

فرادید| طلا هنوز نتوانسته به کانال 1800 دلاری برسد. امروز 29 دسامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.41 درصد افزایش به 1795 دلار و 41 سنت رسید.

قیمت طلا کمتر از میانگین هفته های اخیر است و اکنون مهمترین شانس بازگشت قیمت طلا به بالای 1800 دلار، نوع جدید ویروس کرونا است.

با شیوع جدید ویروس کرونا، دولت‌های سراسر جهان در حال ارزیابی وضعیت هستند تا در صورت لزوم محدودیت‌هایی اعمال کنند، برخی از کشورها محدودیت‌هایی مانند کانادا ممنوعیت سفر به آفریقای جنوبی و شش کشور همسایه را حتی بدون وجود این گونه جدید، اعمال می‌کنند. سمت اقتصاد جهان و تحلیلگران علت اصلی تورم را همین سمت عرضه می دانند. اراده و قیمت طلا شانس خوبی برای افزایش خواهد داشت.

به گفته کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار OANDA، پس از انتشار نسخه جدید کووید 19 که نگرانی‌هایی را در مورد محدودیت‌ها و قرنطینه‌های جدید ایجاد کرد، دارایی‌های پرخطر در آخر هفته سقوط کردند. نگران کننده ترین نکته در مورد نسخه جدید در حال حاضر این است که دانش کمی در مورد آن وجود دارد و اولین علائم نشان می دهد که مشکل سازتر از نوع دلتا است.

به گزارش فرادید؛ برخی از اقتصاددانان و تحلیلگران بازار پیشنهاد می کنند که گسترش گزینه جدید در صورتی که بر فعالیت اقتصادی و جهت گیری آینده سیاست پولی تأثیر بگذارد، می تواند از قیمت طلا حمایت کند.

به گفته تحلیلگران کالا از TD Security، طلا پتانسیل جذب یک روند صعودی جدید را دارد. جستجو برای دارایی های مطمئن به احتمال زیاد به طلا کمک می کند تا از معاملات اخیر خود عبور کند و رشد کند.

  چرا "من می توانم هر کاری انجام دهم"؟

اگرچه بازار طلا از پایین ترین سطح خود در ابتدای هفته گذشته شکست، اما برخی تحلیلگران می گویند که در اوایل هفته خسارات فنی زیادی وارد شده است. اگرچه طلا روز جمعه افزایش یافت، اما زیر 1800 دلار باقی ماند.

مارک چندلر، مدیر عامل بنوک برن گلوبال فارکس، گفت: «اگرچه نگرانی‌های قلبی به بازار طلا کمک کرده است تا مقداری از کاهش را جبران کند، او قیمت‌ها را در کوتاه‌مدت کاهش می‌دهد. طلا با قیمت 1816 دلار معامله می شود و در صورت حفظ این مقاومت، کمتر شده و در 1776 دلار حفظ می شود.

کالین شینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management گفت: قیمت طلا هفته آینده افزایش خواهد یافت زیرا بازارها به نوع جدیدی از ویروس کووید-19 از آفریقای جنوبی پاسخ می دهند.

آدام باتن، رئیس استراتژی ارز در سایت Forexlive.com، گفت که نگران یک تغییر جدید در میان سیاستمداران فدرال رزرو ایالات متحده است. وی افزود: افزایش فشارهای تورمی می تواند فدرال رزرو را مجبور کند تا سیاست های پولی خود را زودتر از حد انتظار سخت تر کند.

دانیل بریسمن، تحلیلگر فلزات گرانبها در بانک تجاری می گوید: «در حالی که داده های شغلی بهتر از حد انتظار می تواند قیمت طلا را افزایش دهد، او توجه بیشتری به تورم دستمزدها خواهد داشت». فدرال رزرو آمریکا ممکن است به دنبال افزایش نرخ بهره باشد، اما تورم همچنان در حال افزایش است، به این معنی که نرخ بهره واقعی منفی خواهد ماند و این از طلا حمایت می کند.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید