قیمت جهانی طلا امروز 14/08/17

فرادید| طلا همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد. امروز 8 نوامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 0.08 درصد افزایش به 1819 دلار و 52 سنت رسید.

بازار طلا در نهایت با تغییر در برنامه خرید اوراق قرضه فدرال رزرو آمریکا و آمار جدید اشتغال ماهانه آمریکا لرزید.

به گزارش فرادید؛ در این ماه، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، عدم اطمینان در مورد کاهش تورم را تایید کرد، اما گفت که برای شروع افزایش نرخ بهره خیلی زود است.

از نظر آمارهای اقتصادی، با وجود اینکه اقتصاد آمریکا به 531 هزار شغل جدید رسیده و نرخ بیکاری در ماه اکتبر به 4.6 درصد کاهش یافته است، همچنان شاهد افزایش قیمت طلا هستیم.

اگرچه تحلیلگران بر این باورند که فضایی برای قیمت طلا در بازارها وجود دارد، اما برخی همچنان اشاره می کنند که بازار با مقاومت قابل توجهی در برابر هزینه های سربار مواجه است. به گفته برخی از تحلیلگران، برای اینکه طلا دوباره درخشش خود را به دست آورد، باید به نقطه هدف بالای 1835 دلار برسد.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی TD Security گفت: دلیل افزایش قیمت طلا این بود که نرخ مشارکت بدون تغییر باقی ماند. این بدان معناست که احتمال دارد نرخ مشارکت نیروی کار پایین بماند و هنوز به اشتغال کامل نزدیک نشده ایم.

به همین دلیل، بازارها احتمال تقویت سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا در آینده نزدیک را رد نمی کنند. علاوه بر این، تردیدهایی وجود دارد که رشد اشتغال قوی در شش ماه یا یک سال آینده ادامه یابد.

اوله هانسن، رئیس استراتژی مواد خام در بانک ساکسو، روند طلا را در کوتاه مدت صعودی می بیند و تاکید می کند که 1835 دلار همچنان سطح بحرانی برای شکستن طلا است.

  افزایش قیمت حمل و نقل عمومی در سال 1401

فیلیپ استابل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures نیز گفت که او همچنین تخمین می زند که 1835 دلار در هر اونس موجود است.

همانطور که انتظار می رفت، وقتی قیمت طلا به 1835 دلار نزدیک شد، خواهید دید که همه فروشندگان کوتاه مدت تسلیم شده اند و قیمت طلا واقعاً شروع به حرکت کرده است.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید