قیمت جهانی طلا امروز 14/04/04

فرادید| طلا با کاهش 0.19 درصدی نسبت به روز گذشته به قیمت 1800 دلار وارد کانال شد. قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز 4 نوامبر به 1803 دلار و 51 سنت رسید.

قیمت طلا در روز دوشنبه حدود 1800 دلار در نوسان بود، زیرا دلار در حالی که سرمایه گذاران واکنش فدرال رزرو به فشارهای تورمی را ارزیابی می کردند، کاهش یافت.

به گزارش فرادید ؛ این اولین بار از اواسط سپتامبر است که قرارداد آتی طلا به بالای 1800 دلار رسیده است، یک معامله بلندمدت طلا که کلید ورود مجدد به سطوح رکورد بالای سطح 2000 دلار است.

اد مویا، رئیس تحقیقات قاره ای در پلتفرم معاملات آنلاین OANDA گفت: «به دلیل نگرانی سرمایه گذاران در مورد تورم بلندمدت و در حالی که اروپا و آسیا به مبارزه با کواید ادامه می دهند، قیمت طلا به بالای 1800 دلار بازگشته است. طلا می تواند مقاومت 1840 دلار را تحمل کند و در 1875 دلار مقاومت بالایی ایجاد کند.

کایل رودا، تحلیلگر IGMarkets می گوید: در حالی که برخی از سرمایه گذاران به دنبال دور نگه داشتن دارایی های خود از تورم هستند، ما شاهد روند مقطعی قیمت طلا هستیم. وی افزود: اگر قیمت طلا از 1800 دلار فراتر رود، سطح بعدی مقاومت فنی 1830 دلار خواهد بود.

رودا گفت، اما در بلندمدت، قیمت طلا بیشتر به نحوه تلاش بانک‌های مرکزی برای مهار تورم بستگی دارد.

این هفته، 15 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، 13 یا 87 درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی می کنند. در عین حال، دو تحلیلگر معادل 13 درصد نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت بی طرف بودند. هیچ تحلیلی از کاهش طلا وجود نداشت.

  خروج مرگبار قطار از ریل در حوالی طبس

فعالان بازار در حال حاضر مشتاقانه منتظر جلسات بانک ژاپن و بانک انگلستان در روز پنجشنبه هستند. انتظار نمی رود که هیچ یک از بانک ها سیاست پولی خود را تغییر دهند، اما شاخص های بازار نشان دهنده تورم بیشتر است.

عامل دیگری که به افزایش قیمت طلا کمک کرد، کاهش 0.1 درصدی شاخص دلار بود.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید