قیمت جهانی طلا امروز 14/02/14

فرادید| طلا به کانال 1800 دلاری بازگشته است و به نظر می رسد فلزات گرانبها در حال حرکت به سمت عقب و جلو هستند. امروز، دوم دسامبر، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 1.86 درصد افزایش به 1805 دلار و 58 سنت رسید.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در معاملات روز چهارشنبه اندکی افزایش یافت. بسیاری از بازارهای جهانی در کریسمس بسته خواهند شد.

به گزارش فراد؛ مجموعه ای از داده های اقتصادی در مورد ایالات متحده که دیروز منتشر شد، تأثیر چندانی بر بازار فلزات گرانبها ندارد. گاوهای طلا و نقره با وجود ریسک پذیری بهتر در بازار دیروز، دیروز تحت تاثیر عملکرد فلزات خود قرار گرفتند.

به گفته استفان اینس، یکی از شرکای SPI، اگرچه نگرانی ها در مورد گسترش نوع omicron همچنان ادامه دارد، فقدان کارمزد نگران کننده تا حدودی خیال سرمایه گذاران را راحت کرده و آنها را به سمت دارایی های پرریسک سوق داده است.

تورم در سه ماهه اول سال 2022 احتمالاً بر تصمیم فدرال رزرو برای تعدیل محرک های مالی سریعتر تأثیر می گذارد و ممکن است دلیل فروش طلا باشد، اما عدم اطمینان در مورد اومیکرون روند نزولی طلا را محدود می کند.

با توجه به تمرکز معامله گران بر خوش بینی نسبت به اقتصاد و کاهش ترس از افزایش تورم، بازده اوراق قرضه روز سه شنبه افزایش یافت. افزایش بازده اوراق، هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازارهای بدون بهره مانند بازار طلا را افزایش می دهد.

تحلیلگران می گویند که احتمالاً تجارت پایان سال در بازارهای گسترده، به ویژه طلا، پایین خواهد ماند و این فلز گرانبها سال 2021 را در محدوده معاملاتی کوچک به پایان خواهد رساند.

  کدام ایستگاه متروی تهران در برابر بمباران مقاوم است؟

به گزارش رویترز، با نزدیک شدن به سال جاری، با بهبود ریسک پذیری سرمایه گذاران، بازارهای سهام آسیا روز چهارشنبه افزایش یافت.

تجزیه و تحلیل فنی نشان داده است که هر اونس طلا می تواند حمایت را در سطح 1785 دلار آزمایش کند و احتمالاً پایین آن سطح شکسته شده و طلا در محدوده 1773 تا 1778 دلار عقب می نشیند. شکست واضح بالای 1810 دلار می تواند در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه مقاومت 1830 دلاری سوق دهد. مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح 1850 دلار است.

از سوی دیگر، قیمت می تواند حدود 1780 دلار را پشتیبانی کند. پشتیبانی اولیه نزدیک به 1760 دلار است که کمتر از ریسک تغییر به 1720 دلار است.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید