قیمت جهانی طلا امروز 14/02/14

قیمت طلا همچنان در روند نزولی قرار دارد. قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی امروز، چهارم می، با 2.42 درصد کاهش به 1864 دلار و 57 سنت رسید.

بارت ملک، رئیس بخش استراتژی‌های کالا در TD گفت: طلا در هفته‌های اخیر با افزایش منحنی بازده اوراق قرضه دولتی به شدت کاهش یافته است. امروز کاهش اندک بازده اوراق قرضه دولتی منجر به افزایش نسبی قیمت طلا شده است.

طلا در مجموعه ای از سیاست های نسبتا تهاجمی برای نشست فدرال رزرو ارزش گذاری می شود. بازدهی شاخص 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در روز سه شنبه 3 درصد کاهش یافت. در همین حال، شاخص دلار 0.3 درصد کاهش یافت.

در حالی که طلا به عنوان محافظی در برابر تورم تلقی می شود، نرخ بهره کوتاه مدت بالاتر آمریکا و بازده اوراق قرضه هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می دهد. شمش ها در طول یک بحران اقتصادی و سیاسی به عنوان سپرده ای امن در نظر گرفته می شوند.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد در این باره می گوید: «افزایش 50 واحدی در حال حاضر توسط بازارها تعیین می شود و احتمالاً طلا دوباره تحت فشار قرار خواهد گرفت، اما به دلیل احتمال سقوط دلار آمریکا، بهبودی کوتاه مدت ممکن است». اوآندا.

به گزارش رویترز، دلار همچنان نزدیک به بالاترین حد در 20 سال گذشته است و همین امر باعث می شود طلا با قیمت دلار برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد.

قیمت فوری بیت کوین

  تیگو 8 پلاس; با گزینه های حذف شده در ایران

دیدگاهتان را بنویسید