قیمت جهانی طلا امروز 14/02/08

فرادید| طلا همچنان در یک مسیر نزولی به حرکت خود ادامه می دهد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز 28 می در بازار با 10.12 درصد کاهش به 1877 دلار و 49 سنت رسید.

اگرچه دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد خود در پنج سال گذشته باقی ماند و به تقاضای شمش دلاری آسیب رساند، اما به پایین‌ترین حد در دو ماه اخیر رسید.

به گزارش فراد؛ قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی پس از افزایش شاخص دلار به دلیل اعلام سیاست فدرال رزرو به پایین ترین سطح خود در بیش از دو ماه گذشته رسید.

باب هابرکرون، استراتژیست ارشد بازار در RJO Futures می گوید: «سرمایه گذاران از ارزهای دیگر به سمت دلار آمریکا به عنوان یک پناهگاه امن حرکت می کنند. طلا از هم اکنون تا نشست بعدی فدرال رزرو با مشکل مواجه خواهد شد.

شاخص دلار به بالاترین سطح خود از ژانویه 2017 رسید که دلیل آن انتظارات برای سیاست جدید فدرال رزرو در برابر تورم و نرخ بهره بود. آمار کاهش رشد اقتصادی در چین و اروپا نیز در این زمینه بی تاثیر نبوده است. انتظار می رود فدرال رزرو در نشست سیاست گذاری خود در 3 و 4 می، نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهد.

دلار قوی تر باعث می شود طلای دلاری برای دیگر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد. افزایش ارزش دلار قیمت طلا را در روز چهارشنبه به پایین ترین حد در 24 روز گذشته رساند. شمش ها در بحران های اقتصادی و سیاسی به عنوان سپرده ای مطمئن از ارزش تلقی می شوند.

  ۷ میوه سمی برای دیابتی ها

شورای جهانی طلا اعلام کرد که تقاضای جهانی طلا در سه ماهه اول نسبت به مدت مشابه سال قبل 34 درصد افزایش یافته و به بالاترین سطح در بیش از سه سال گذشته رسیده است.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید