قیمت جهانی طلا امروز 14/01/01

فرادید| طلا وارد روند نزولی شده است. امروز اول جولای قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 2.19 درصد کاهش به 1827 دلار و 76 سنت رسید.

قیمت طلا در روز پایین معاملات دیروز در اولین روز رسمی تابستان اندکی کاهش یافت. روند صعودی شاخص های سهام آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه به طلا ضربه زد.

به گزارش فراد؛ شاخص دلار به بالاترین سطح خود در نزدیک به دو دهه نزدیک شد و باعث شد که شمش های دلار برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشند.

قیمت طلا با مقاومت قوی نزدیک به سطح 1850 دلار مواجه است. حرکت واضح به بالای مقاومت 1850 دلاری می تواند قیمت را به سمت مقاومت 1860 دلاری سوق دهد. مقاومت بزرگ بعدی در حدود 1875 دلار است.

اگر روند صعودی وجود نداشته باشد، ممکن است قیمت سود را کاهش دهد و پشتیبانی را در 1825 دلار آزمایش کند. پشتیبانی بزرگ بعدی نزدیک به سطح 1820 دلار است که زیر آن حتی می تواند 1800 دلار را آزمایش کند. با نگاهی به USD/JPY، افزایش جدیدی مشاهده شد و گاوها به اوج دائمی جدید بالای 136.00 رسیدند.

به گزارش رویترز، قیمت طلا در هفته گذشته کاهش یافت زیرا دلار قوی تر و نرخ های بهره بالاتر بانک های مرکزی اصلی جذابیت شمش غیرانتفاعی را کاهش داد. با این حال، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد دارایی های آن 1.1 درصد افزایش یافته است، از 1,063,094 تن در روز پنجشنبه به 1,075,054 تن در روز جمعه.

کالین شینسکی، مدیریت ثروت SIA، استراتژیست ارشد بازار، گفت: با توجه به همه چیزهایی که در دسترس است، عملکرد طلا قابل توجه است. من از قیمت گذاری آن در این هفته دلگرم شدم. طلا دقیقاً همان چیزی را که انتظار می رود انجام می دهد. این بدان معناست که در برابر ارزهای دیگری غیر از دلار آمریکا افزایش می یابد.

  غذاهای سنتی ژاپنی؛ ماهی و اختاپوس زنده که پشم می خورد

با این حال، سیسینسکی افزود که در کوتاه مدت نسبت به قیمت طلا خنثی است، زیرا قیمت ها بین حمایت 1800 دلار و مقاومت 1880 دلار در هر اونس باقی می مانند.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید