قیمت جهانی طلا امروز 04/05/1401

فرادیک| طی 24 ساعت گذشته، طلا به روند صعودی خود ادامه داده و با افزایش قیمت مواجه شده است. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز 13 مرداد در بازار با 7.88 درصد افزایش به 1725 دلار و 32 سنت رسید.

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار طلا کمی مردد هستند، اگرچه دلار آمریکا هفته را با نرخ ملایمی آغاز کرد.

به گزارش فرادید، اگرچه برخی از تحلیلگران انتظار دارند طلا در این هفته عملکرد بهتری داشته باشد، اما همچنان تحت الشعاع نوسانات دلار آمریکا قرار خواهد گرفت. با این حال، پس از اعلام نرخ بهره جدید توسط فدرال رزرو، بازارها ممکن است شاهد حرکت دیگری باشند.

فدرال رزرو آمریکا نشست دو روزه خود را در روز چهارشنبه به پایان می رساند و بازارها برای مقابله با تورم فزاینده آماده افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره هستند. اگرچه طلا به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می شود، اما افزایش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می دهد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا یکشنبه گفت که رشد اقتصادی آمریکا در حال کاهش است و خطر رکود اقتصادی را تایید کرد اما گفت که رکود اجتناب ناپذیر نیست.

به گفته آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی، علیرغم سرعت فوق‌العاده افزایش نرخ بانک مرکزی ایالات متحده، تورم به طور مداوم بالا خواهد ماند و بازده واقعی را تحت فشار نگه می‌دارد.

او گفت: “بازار به زودی متوجه خواهد شد که فدرال رزرو نمی تواند به اندازه کافی نرخ ها را افزایش دهد تا تورم را بدون ایجاد یک رکود بزرگ کاهش دهد و آنچه تاکنون انجام داده اند برای کاهش قابل توجه تورم کافی نیست.” فدرال رزرو حتی مجبور نیست معکوس یا متوقف شود. فقط درک اینکه آنها نمی توانند به هدف خود ضربه بزنند طلا را منفجر می کند.

  قیمت بیت کوین، امروز 14/12/1900

هفته گذشته، بانک مرکزی اروپا با افزایش 50 واحدی نرخ بهره، به شرکای جهانی خود در مبارزه با تورم فزاینده پیوست. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در مصاحبه ای گفت که بانک مرکزی اروپا تا زمانی که تورم به هدف 2 درصدی خود بازگردد، نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

قیمت طلا از زمانی که در اوایل ماه مارس به بالای 2000 دلار در هر اونس رسید، به دلیل افزایش سریع نرخ بهره فدرال رزرو و تقویت اخیر دلار، بیش از 350 دلار یا 16 درصد کاهش یافته است.

برای بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین محرک قیمت طلا دلار آمریکا است که ناشی از سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو است. با این حال، برخی از تحلیلگران خاطرنشان می کنند که کاهش سرعت فعالیت در اقتصاد ایالات متحده می تواند فدرال رزرو را وادار کند که موضع انقباض خود را نرم کند.

قیمت طلا

دیدگاهتان را بنویسید