قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۰۱/۰۳/۲۶

فرادید| اگرچه طلا همچنان در حال صعود است، اما در 24 ساعت گذشته قیمت نسبت به روز گذشته کاهش یافته است. امروز 17 ژوئن، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 7.21 درصد کاهش به 1832 دلار و 26 سنت رسید.

بازار طلا پس از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو افزایش یافت. پس از اینکه تورم به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسید، فدرال رزرو آمریکا به سرعت انتظارات بازار را برآورده کرد و نرخ بهره را افزایش داد. بازار طلا پس از آخرین حرکت بانک مرکزی و بهبود پیش بینی ها به رشد اندکی ادامه می دهد.

به گزارش فراد؛ در حالی که فدرال رزرو سیاست پولی تهاجمی تری را اعلام می کند، پیش بینی رشد خود را برای سال جاری و 2023 کاهش داده و پیش بینی تورم خود را افزایش داده است.

این بزرگترین افزایش نرخ بهره از سال 1994 است. این حرکت نشان می دهد که فدرال رزرو ایالات متحده همچنان به افزایش نرخ بهره با سریع ترین سرعت در دهه های اخیر ادامه می دهد.

مایکل لنگفورد، مدیر مشاوره AirGuide گفت: انتظار می رود قیمت طلا قبل از نشست فدرال رزرو افزایش یابد، سپس ثابت بماند و در هفته آینده به کاهش ادامه دهد. سرمایه گذاران سهام خود را به طور چشمگیری افزایش داده اند زیرا فدرال رزرو نرخ بهره را به جای 50 به 75 واحد پایه افزایش داده است.

لنگفورد گفت: ما معتقدیم که طی چند هفته آینده روند کاهشی عمومی قیمت طلا ادامه خواهد داشت و طلا به زیر 1800 دلار در هر اونس خواهد رسید. دلار در جلسه قبل به بالاترین سطح خود در دو دهه اخیر نزدیک شد و باعث شد که شمش دلار برای خریداران سایر ارزها جذابیت کمتری داشته باشد.

  قیمت بیت کوین امروز 1400/12/14

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures گفت: “فدرال رزرو کنترل تورم را از دست داده است، که دیگر مشکلی نیست.” تنها کاری که می توانند انجام دهند این است که تقاضا را از بین ببرند و معلوم نیست تا کجا آماده هستند.

آدام باتن، استراتژیست ارشد ارز در Forexlive.com می گوید: «ممکن است چند روز دیگر با معکوس کردن بازار اوراق قرضه ایالات متحده فاصله داشته باشیم.

با این حال، برخی از تحلیلگران همچنین خاطرنشان می کنند که فدرال رزرو اکنون در میانه پس انداز خود قرار دارد که می تواند منجر به از دست دادن دلار آمریکا و کاهش قابل توجه مقاومت در برابر طلا شود.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید