قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۰۱/۰۲/۱۹

فرادید| طلا همچنان در قیمت های پایین تر به حرکت خود ادامه می دهد. امروز، 7 می، قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 7.84 درصد کاهش به 1875 دلار و 56 سنت رسید.

طلا با کاهش ارزش دلار در روز جمعه قبل از بسته شدن بازار افزایش یافت، اما چشم انداز افزایش شدید فدرال رزرو آمریکا، شمش ها را به سومین کاهش هفتگی متوالی سوق داد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA گفت: فروش اوراق قرضه همچنان بر طلا تأثیر خواهد گذاشت. در حالی که طلا سدی در برابر تورم است، نرخ های بهره بالاتر در ایالات متحده هزینه نگهداری شمش های با بازده صفر را افزایش می دهد. طلا در مواقع عدم اطمینان جهانی، مانند جنگ در اوکراین، یک پناهگاه امن با ارزش است.

جف کریستین، مدیرعامل CPM نیز معتقد است که اگر دلار آمریکا افزایش یابد، قیمت طلا نیز افزایش خواهد یافت. وی گفت: طلا و دلار دو پناهگاه امنی هستند که مردم در مواقع بلاتکلیفی به آنها مراجعه می کنند. او همچنین تردید دارد که چین یا سایر کشورها ارزهای دیجیتالی با پشتوانه طلا ایجاد کنند.

وی گفت: “دولت چین و بانک خلق چین هیچ علاقه ای به تبدیل یوان به طلا ندارند، زیرا این امر فرانسه را نابود کرد، بریتانیا را نابود کرد و ایالات متحده را تحت تاثیر قرار داد.”

آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی، گفت که او همچنین معتقد است که سیاست های پولی قیمت طلا را در کوتاه مدت افزایش می دهد.

وی گفت: «محیط پولی همچنان مطلوب است. اگرچه فدرال رزرو شبیه هاوکی به نظر می رسد، اما در واقعیت بسیار کم و خیلی دیر کوچک می شود. بانک مرکزی اروپا مردد است و چین و ژاپن در حال کوچک شدن هستند.

  توافق لغو روادید بین ایران و عراق در مراحل قانونی و اداری است

به گزارش فراد؛ این هفته، 17 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی Kitco News Gold شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، شش تحلیلگر معادل 53 درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته آینده هستند. در همین حال، چهار تحلیلگر در کوتاه مدت 35 درصد کاهش قیمت طلا را تجربه کردند و دو تحلیلگر نیز 12 درصد کاهش قیمت را داشتند.

شان لوسک، مدیر پوشش ریسک والش تریدینگ، گفت که تغییر قابل توجهی در دلار آمریکا به این زودی ندیده است. وی گفت: در بازار ارز این تنها بازی در شهر است. در پایان روز، طلا در یک روند نزولی است و من نمی بینم به این زودی تمام شود.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید