قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۰۰/۱۱/۷

فرادید| طلا در بازار به شدت کاهش یافت. امروز هفتم باخمن قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با 4.93 درصد کاهش به 1813 دلار و 28 سنت رسید.

قیمت طلا امروز اندکی نوسان داشت، زیرا سرمایه گذاران فدرال رزرو در آستانه پایان جلسه از هرگونه معامله عمده خودداری کردند. در عین حال، نگرانی ها در مورد اوکراین قیمت طلا را نزدیک به بالاترین حد خود در 10 هفته گذشته نگه می دارد.

به گزارش فراد؛ جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پس از این نشست، وضعیت تورم فعلی را «کمی بدتر» از دسامبر 2021 توصیف کرد.

پاول به خبرنگاران گفت: «خرید فدرال رزرو در اوایل ماه مارس تکمیل خواهد شد. با افزایش تورم و افزایش آمارهای سالم بازار کار، ما به تعدیل سیاست‌های خود ادامه خواهیم داد.

وی افزود: “شرایط کار بسیار خوب شده است.” اقتصاد قدرت خوبی از خود نشان داده است و دستمزدها با سریعترین سرعت در سالهای اخیر در حال رشد هستند. بهبود گسترده ای در بازار کار در این زمینه وجود دارد.»

پاول ادامه داد: «تقاضا برای نیروی کار از نظر تاریخی قابل توجه است و کارفرمایان در پر کردن مشاغل با مشکل مواجه هستند.

بعد از ظهر چهارشنبه، پس از اینکه فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را ثابت نگه داشت، همه نگاه ها به سخنان رئیس فدرال رزرو دوخته شد. در واکنش به اعلام پاول، طلا بیش از 35 دلار کاهش یافت و آخرین معاملات آتی طلا در فوریه به 1815.70 دلار رسید که 2 درصد کاهش در طول روز داشت.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر Daily FX می‌گوید: «تا زمانی که فدرال رزرو بازارها را با یک راه‌حل جدید نترساند و تا سه تا چهار افزایش نرخ بهره در سال جاری رخ ندهد، قیمت طلا کاهش نخواهد یافت.»

  آشوبگران با لباس پلیس؟ | جامعه 24

اگرچه در زمان افزایش تورم طلا مکانی امن برای سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود، اما افزایش نرخ بهره می تواند هزینه سرمایه گذاری در این بازار را افزایش دهد.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش‌بینی می‌کند که اونس طلا که اکنون سطح مقاومت 1850 دلاری را می‌شکند، می‌تواند به 1860 تا 1872 دلار افزایش یابد، که البته این اتفاق نیفتاد.

قیمت فوری فلزات گرانبها

دیدگاهتان را بنویسید